XXIV Niedziela zwykła (13.09.2020r)

XXIV Niedziela zwykła (13.09.2020r.)

Przeżywamy XXIV Niedzielę zwykłą. Dzisiaj Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 10.30. o 12.00-Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. O 16.00- Różaniec Fatimski a po nim Msza Św. wieczorna bez kazania.

W środę zapraszamy na Nowennę do MBNP a w piątek modlimy się do Bożego Miłosierdzia.

Wybiegając myślą do przodu do 27 września tj. IV niedzieli miesiąca-pragniemy zachęcić młodzież klasy VII a , VII b oraz klasy VIII na autokarową pielgrzymkę do Szczepanowa, w ramach duchowego przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Jest to diecezjalny dzień modlitw o trzeźwość naszej diecezji. Uroczysta Msza św. z udziałem Bpa będzie o 11.00.

W przyszłą niedzielę uczniowie klasy V- będą przeżywać rocznicę Komunii Świętej na Mszy Świętej o 12.00

Przyszła niedziela to dzień Środków Społecznego Przekazu, a zarazem III Niedziela miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek oraz nabożeństwo stanowe.

Ofiary na tacę z III Niedzieli miesiąca przeznaczone są na prace inwestycyjne.

Za każdą ofiarę składamy z serca „Bóg zapłać”. W tym miesiącu jeszcze ofiary na tace z III niedzieli miesiąca będą przeznaczone na pokrycie kosztów z wycinką drzew na cmentarzu.

Zbliża się wizytacja biskupia w naszej parafii. Przed biskupem już była wizytacja katechetyczna, wczoraj była - ekonomiczna i będzie biskupia na końcu. Wczoraj pracownik Kurii Biskupiej sprawdzał cmentarz, następnie kościół, nowy budynek parafialny, budynek plebanii, i budynek gospodarczy. Zaznaczył, że zmiany poszły znacznie do przodu, choćby nowy parking przy cmentarzu z wyjątkiem kostki brukowej, to dzieło parafii, stopniowe porządkowanie cmentarza, odnowione ołtarze w kościele, nowe ogrzewanie, uzupełnione nagłośnienie, poprawione ławki, uzupełniona zakrystia goetzowska, wyburzone stare budynki, niwelacja placu, zmiana dachu na budynku plebanii, ale oczywiście i nowy budynek parafialny z łazienkami dla wiernych. Ale jeszcze pozostaje wiele prac, które będą musiały być zrobione w przyszłości. Oprócz tego parafia funkcjonuje duszpastersko, pilnowana jest bardzo dobrze katechizacja w parafii, czy teraz dokładnie przykładamy się do LSO i młodzieży.

Klub HDK MOTOJADOWNIKI, serdecznie zaprasza na kolejną akcję krwiodawstwa organizowaną w budynku Domu Ludowego w Jadownikach w dniu 20 września 2020 r. w godzinach od 9:00 – 13:00 przy ul. Krakowskiej.

Zbiórka Lektorów i ministrantów w sobotę o 9.00, Aspirantów o 10.00 – zapraszamy obecnych i wszystkich chętnych chłopców od klasy III. Grupy Apostolskiej po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy młodzież od kl. VIII oraz szkół średnich i studentów.

Cieszymy się, że wzrasta pobożność eucharystyczna. Codziennie zawsze pół godziny przed Mszą Świętą, rano i wieczorem jest kapłan w konfesjonale, zawsze można skorzystać z sakramentu pokuty, aby potem godnie przystąpić do Stołu Eucharystycznego.

Komenda Powiatowa Policji w Brzesku

W ostatnim czasie odnotowujemy kolejne próby oszustw metodami ,,na wypadek”, ,,na wnuczka” czy ,,na policjanta” na terenie powiatu brzeskiego. Pokrzywdzonymi zawsze są osoby starsze. Tylko w ostatni weekend oszuści usiłowali naciągnąć troje mieszkańców naszego powiatu. W trosce o naszych seniorów zwracamy się do wszystkich, gdyż jest to najlepszy sposób, aby ostrzec osoby w podeszłym wieku.

Policja ostrzega przed oszustami działającymi metodami ,,na wypadek”, ,,na wnuczka” czy ,,na policjanta”. Schemat wygląda następująco: Do starszej osoby dzwoni oszust podający się za członka rodziny. Informuje, iż osoba najbliższa spowodowała śmiertelny wypadek i aby odzyskać wolność, a tym samym uniknąć aresztu, konieczna jest wpłata pieniędzy. Często, aby uwiarygodnić historię przekazuje słuchawkę osobie podszywającej się pod policjanta.

Policja apeluje, by zachować szczególną ostrożność i nie podejmować żadnych pochopnych decyzji, zadzwonić do osoby z rodziny lub bliskich i zweryfikować informacje przekazane przez rozmówcę. Podkreślamy, aby o wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy natychmiast poinformować Policję dzwoniąc na nr 112.

I Zastępca

Komendanta Powiatowego Policji w Brzesku