XXIV Niedziela zwykła (17.09.2023r)

Przeżywamy XXIV Niedziele zwykłą. Dzisiaj jeszcze Msze Święte o godz. 9.00, 10.30, 12.00, wieczorem o 16.00-Nieszpory i Msza Święta.

Na tygodniu przypadają wspomnienia:

-poniedziałek- Św. Stanisław Kostki- patrona Polski

-środa – świętych Andrzeja Kum Taegon i towarzyszy męczenników

-czwartek Św. Mateusza Ewangelisty

W zapraszamy na Nowennę do MBNP a w piątek modlimy się do Bożego Miłosierdzia

Wczoraj w Tarnowie o godz. 10.00 został odprawiona uroczysta liturgia pod przewodnictwem pasterza naszej diecezji, podczas której Ksiądz Biskup Ordynariusz pobłogosławił lektorów ceremoniarzy dla całej diecezji. Z naszej parafii jest trzech lektorów ceremoniarzy. Mają być oni również odpowiedzialni za liturgię w parafii, mają także być animatorami liturgii w parafii. Cieszymy się gratulujemy lektorom – ceremoniarzom oraz ich rodzicom za chrześcijańskie świadectwo wiary i uczestnictwo wczoraj w tej uroczystości w katedrze tarnowskiej.

Stowarzyszenie Okocim od Serca organizuje wraz z parafią Pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 30.09.2023 r. dla seniorów i wszystkich chętnych. Zbiórka godzina 6:45, wyjazd od Kościoła w Okocimiu o godzinie 7:00. W programie Msza święta w bazylice, przerwa na posiłek w Domu Pielgrzyma, droga krzyżowa na wałach Bazyliki i zwiedzanie. Planowany powrót do Okocimia około godziny 21:00.

Szczegółowy plan i zapisy w Zakrystii lub kancelarii Parafialnej.

Wydziale Duszpasterstwa Ogólnego organizuje kolejny kurs dla fotografów i filmowców, którzy chcą wykonywać swoją pracę w czasie liturgii odbędzie się w sobotę 18 listopada br. Jest on organizowany przez Diecezjalną Komisję Liturgiczną. Zapisy drogą internetową lub telefonicznie.

Dziękujemy pewnej osobie z parafii za ofiarę na cmentarz. Bóg zapłać.

Dziękujemy również dzisiaj za ofiary z III niedzieli miesiąca na prace w parafii, również Bóg zapłać.

Sołtys wsi Okocim przypomina, że w dniu dzisiejszym w budynku Domu Ludowego w Okocimiu o godzinie 17.00 odbędzie się zebranie wiejskie, na którym mieszkańcy wsi zdecydują o przeznaczeniu środków z funduszu sołeckiego na 2024r. Serdecznie zaprasza. Pani Beata Słupska. Sołtys.