XXIX Niedziela zwykła (17.10.2021r.)

Przeżywamy XXIX Niedzielę zwykła. Dzisiaj jeszcze Msze święte o godz. 9.00, 10.30, o 12.00, o 16.00-różaniec, a o 16.30- Msza święta wieczorna.

W środę zapraszamy na Nowennę do MBNP i różaniec oraz na Mszę Świętą.

Przeżywając miesiąc październik - szczególnie poświęcony modlitwie różańcowej- zapraszamy i zachęcamy wszystkich do tej pięknej modlitwy. W tym tygodniu, prosimy i zachęcamy dzieci ze Szkoły Podstawowej. Najpierw Msza Święta o 17.00 a po niej różaniec.

-poniedziałek: klasy „O” I, II i III

-wtorek- klasy IV, V i VI

-środa –klasy VII, VIII a i VIII b

-czwartek-klasy „O” I, II i III

-piątek- klasy- IV, V, VI

-sobota-klasy VII, VIII a i VIII b

W następnym tygodniu Grupa młodzieżowa poprowadzi różaniec misyjny w różnych językach świata.

Zbliża się szybkimi krokami wizytacja biskupia, jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie ona odbędzie się w naszej parafii 6 i 7 listopada. Dlatego klasy ósme prosimy w ramach przygotowania do Sakramentu bierzmowania o uczestnictwo w różańcu w środę i sobotę obowiązkowo i w następnym tygodniu a rodziców prosimy o dopilnowanie.

Nadchodzą powoli święta Uroczystości Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Prosimy powoli porządkować groby swoich bliskich na naszym cmentarzu. Znicze zabieramy do domu.

Jest piękny zwyczaj modlitwy za zmarłych. Składacie kartki z nazwiskami waszych zmarłych na tzw. wypominki i składacie dobrowolne ofiary. Przy wyjściu z k-ła są gotowe wydrukowane kartki, można je zabrać ze sobą i w domu wypełnić. Tych zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu i w listopadzie i przez cały rok.

Zachęcamy do nabycia kalendarzy rolniczych i misyjnych, zainteresujmy się przyrodą, ekologią, plonami ziemi, sprzętem technicznym. Człowiekowi rozsądnemu wszystko się przydaje.

W związku z zaistniałymi trudnościami na uzyskanie zezwolenia na poszerzenie cmentarza parafialnego jesteśmy zmuszeni na razie wykorzystywać zapomniałe mogiły na starym cmentarzu. W przyszłości myślimy o poszerzeniu, ale to dopiero po przygotowaniu dokumentacji. Po upływie 20 lat od pochowku można w tym miejscu pochować kogoś następnego. Budując piwniczkę, najczęściej przygotowuje się ją na dwie lub 4 osoby. Po przeprowadzonej inwentaryzacji stwierdzono około 300 mogił na których nie widnieją krzyże czy tabliczki. Rodziny zmarłych są proszone o uzupełnienie krzyży i tabliczek w terminie sześciu miesięcy od 1 listopada 2021r. W przypadku nie zastosowania się do wyżej wymienionego terminu mogiły będą zlikwidowane. Informacja ta zostanie również umieszczona na stronie internetowej parafii i tablicy ogłoszeń.

Dziękujemy Grupie młodzieżowej za zaangażowanie się w liczenie wiernych, w Dzieło Nowego Tysiąclecia a także za udział i spotkanie z misjonarzem Księdzem Prałatem Stanisławem Wojdakiem.

Dziękujemy różom różańcowym za prowadzenie różańca. Bóg zapłać.

Spotkania grup:

-poniedziałek-18.30-kandydaci na lektorów

-środa-18.30- Grupa Młodzieżowa

-piątek- 16.00-aspiranci- 18.00-schola młodsza-19.00- starsza

-sobota-9.00-LSO-lektorzy-ministranci

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła od wieczności śp. Krystyna Woźniak. Jej nieśmiertelną duszę polećmy Bożemu Miłosierdziu. /dobry Jezu a nasz Panie/