XXIX Niedziela zwykła (17.10.2022r.)

 XXIX Niedziela zwykła (17.10.2022r.)

Przeżywamy XXIX Niedzielę zwykła. Po Mszy Św. o godz. 7.00 –zmiana tajemnic różańcowych. Dzisiaj jeszcze Msze święte o godz. 9.00, 10.30, 12.00, o 16.00-różaniec, a po nim Msza święta wieczorna.

W środę zapraszamy na Nowennę do MBNP i różaniec oraz na Mszę Świętą.

Przeżywając miesiąc październik - szczególnie poświęcony modlitwie różańcowej- zapraszamy i zachęcamy wszystkich do tej pięknej modlitwy. W tym tygodniu, prosimy i zachęcamy dzieci ze Szkoły Podstawowej. Najpierw Msza Święta o 18.00 a po niej różaniec.

-poniedziałek: klasy „O” I, II i III

-wtorek- klasy IV, V i VI

-środa –klasy VII, VIII

-czwartek-klasy „O” I, II i III

-piątek- klasy- IV, V, VI

-sobota-klasy VII, VIII

W następnym tygodniu młodzież poprowadzi różaniec misyjny w różnych językach świata.

W najbliższą niedzielę 23 października po Mszy Św. o godz. 12.00 nastąpi uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej ks. prałata Stanisława Gutowskiego, długoletniego proboszcza Parafii Okocim. Po poświęceniu i odsłonięciu tablicy przejdziemy na cmentarz, aby pomodlić się w miejscu Jego doczesnego spoczynku. Prosimy o udział i modlitwę oraz oddelegowanie pocztów sztandarowych ze Szkoły Podstawowej i OSP oraz przygotowanie przez osoby odpowiedzialne, sztandaru Parafii. Tej uroczystości o godz. 12.00 będzie przewodniczył ks. infułat dr Adam Kokoszka.

Nadchodzą powoli święta Uroczystości Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Prosimy powoli porządkować groby swoich bliskich na naszym cmentarzu. Szkło ze zniczy zabieramy do domu.

Cmentarz - przypominamy, że po upływie 25 lat od pochowku można w tym miejscu pochować kogoś następnego. Budując piwniczkę, najczęściej przygotowujmy ją na dwie lub cztery osoby. Na starym cmentarzu wykorzystajmy rodzinne stare groby, czy nagrobki i wolne miejsca, starajmy się w przyszłości doprowadzić do porządku, można z dwóch trzech grobów starych, dokonując ekshumacji zrobić jeden. Wiele już zostało zrobione na cmentarzu, ale można jeszcze więcej. W nowej części cmentarza jest porządek, tylko stary budzi wątpliwości. Raz w miesiącu wywozimy śmiecie. Ostatnio jest lepiej, bo nie śmiecą już drzewa, gałęzie i liście, a to wcześniej wszystko wrzucano do śmietnika. Jeżeli myślimy spoczywać na cmentarzu, to rozglądnijmy się za miejscem na cmentarzu i wcześniej przygotujmy miejsce, a nie dopiero po śmierci rodzina zachodzi w głowę i rodzą się problemy.

Jest piękny zwyczaj modlitwy za zmarłych. Składacie kartki z nazwiskami waszych zmarłych na tzw. wypominki i składacie dobrowolne ofiary. Przy wyjściu z k-ła są gotowe wydrukowane kartki, można je zabrać ze sobą i w domu wypełnić. Tych zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu i na cmentarzu i w listopadzie i przez cały rok.

Młodzież dzisiaj przeprowadza zbiórkę na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dziękujemy im i zachęcamy do wsparcia tego dzieła.

Dziękujemy Paniom z Caritasu za poprowadzenie modlitwy różańcowej w ubiegłym tygodniu.

Pod chórem jest skrzynka z podpisem kandydaci do Rady Duszpasterskiej i kartki i długopis. Zachęcamy aby zgłaszać kandydatów.

Dziękujemy za ofiary z dzisiejszej III Niedzieli miesiąca na prace przy kościele. W przyszłym tygodniu już będzie więcej widocznej pracy przy naszej elewacji naszej świątyni.

Spotkanie grup:

Piątek: godz. 17.00-Aspiranci- w nowym budynku parafialnym.

Piątek: godz. 18.00- schola młodsza, godz. 19.00- schola starsza- w nowym budynku parafialnym, godz. 19.15- Młodzież w budynku plebani.

Sobota: godz. 9.00- LSO w budynku parafialnym.


Do góry