XXIX Niedziela zwykła (18.10.2020r.

XXIX Niedziela zwykła (18.10.2020r.)

Przeżywamy XXIX Niedzielę zwykła. Dzisiaj jeszcze Msze święte o godz. 9.00, 10.30, o 12.00, o 16.00-różaniec, a o 16.30- Msza święta wieczorna.

Bardzo prosimy o zachowanie przepisów sanitarnych w naszej świątyni, jak zakładanie masek, dezynfekcja rąk-środkami, które są przy wejściu do świątyni. W związku z żółtą strefą, to w naszej świątyni biorąc pod uwagę metraż, długość, szerokość kościoła, chór, prezbiterium i dwie zakrystie, to może wejść 80 osób.

Przeżywając miesiąc październik - szczególnie poświęcony modlitwie różańcowej- zapraszamy i zachęcamy wszystkich do tej pięknej modlitwy. Ten tydzień poświęcony jest misjom. Prosimy w tym tygodniu młodzież z Grupy młodzieżowej do tej pięknej modlitwy za misje, a także o ustanie pandemii

Zbliżają się powoli święta Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Prosimy powoli porządkować groby swoich bliskich na naszym cmentarzu. Znicze zabieramy do domu

Zachęcamy do nabycia kalendarzy rolniczych i misyjnych.

Jest piękny zwyczaj modlitwy za zmarłych. Składacie kartki z nazwiskami waszych zmarłych na tzw. wypominki i składacie dobrowolne ofiary. Przy wyjściu z k-ła są gotowe wydrukowane kartki, można je zabrać ze sobą i w domu wypełnić. Tych zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu i w listopadzie i przez cały rok. Jeżeli będzie konkretna decyzja odnośnie nabożeństwa na cmentarzu, to wtedy odmówimy różaniec w kościele za zmarłych i odprawimy Mszę Świętą.

Ofiary na tacę z przyszłej niedzieli przeznaczone są na misje.

Oddaj złom na szkołę!!!

24 października 2020 r. (sobota) Publiczna Szkoła Podstawowa w Okocimiu wspólnie z Radą Rodziców i Ochotniczą Strażą Pożarną organizuje akcję - „Oddaj złom na szkolę”.

W tym dniu od godz. 9.00 do 12.00 kursować będzie bus, który zabierze sprzed posesji wystawiony przez Państwa złom. Uzyskane fundusze zostaną przekazane na zakup szafek do szkolnej szatni. Trasa, którą będzie przejeżdżał bus:

Szkoła – Goetzów Okocimskich – Zagrody – Karpacka – Klęczany od (9.00- 10.30)

Księdza Kazka – os. Zalesie – Zamkowa od (10.30 -12.00).

Z powodu zdarzających się kradzieży prosimy o wystawienie złomu przed posesję w dniu zbiórki i miarę możliwości sprawdzenie czy jest odbierany przez właściwe osoby.

Z góry dziękujemy za wsparcie naszej akcji!

Informujemy, że w kinie Planeta w Brzesku pojawi się nowy, wspaniały film pt. "Czyściec" Serdecznie zapraszamy od 23 października, o godzinie 13:00, lub indywidualnie, seans w godzinach porannych. W roli głównej wystąpiła Małgorzata Kożuchowska, której partnerują, m.in.: Philippe Tłokiński, Kamila Kamińska, Marcin Kwaśny, Olga Bończyk, Henryk Gołębiewski, Ida Nowakowska i Maria Niklińska. Konsultantami filmu było grono wybitnych międzynarodowych teologów oraz naukowców, od lat badających stan świadomości człowieka w momencie śmierci ciała.

Informujemy, że zostało przekazane 16 intencji za śp. Alfreda Ropka, 14 intencji za śp. Janinę Godzik, które odprawi ks. Maksymilian z Białorusi