XXV Niedziela zwykła (18.09.2022r)

Przeżywamy XXV Niedziele zwykłą. Dzisiaj jeszcze Msze Święte o godz. 9.00. 10.30, 12.00 i wieczorem o godz. 16.00-Nieszpory a po nich Msza Święta.

W środę zapraszamy na Nowennę do MBNP a w piątek modlimy się do Bożego Miłosierdzia.

Przyszła Niedziela w naszej diecezji przeżywana jest jako Niedziela trzeźwości. Zachęcamy do pielgrzymowania do bazyliki Świętego Stanisława w Szczepanowie.

W ramach duchowego przygotowania do Bierzmowania jest pielgrzymka młodzieży do Szczepanowa. Zapraszamy młodzież klasy VII i VIII w przyszłą niedzielę na pielgrzymkę autokarową. Wyjazd z parkingu przy cmentarzu o godz. 10.00

W następną niedzielę będzie kazanie głosił ks. Wiesław Tworzydło misjonarz z Peru. Po Mszy Świętej będzie możliwość złożenia ofiar do puszki, na Centrum Miłosierdzia Bożego w Peru. Zachęcamy do tego szlachetnego celu.

Spotkanie rodziców i uczniów klasy III odbędzie się we wtorek po Mszy Świętej wieczornej. Rodziców i dzieci zapraszamy najpierw na Msze Święta wieczorna a następnie na spotkanie w domu parafialnym.

Spotkanie grup:

1. Piątek godz. 17.00. Aspiranci w kościele

2. Piątek godz. 17.00-schola młodsza w budynku parafialnym

3. Piątek godz. 18.00-schola starsza w budynku parafialnym

4. Piątek godz. 19.15. Grupa młodzieżowa w budynku parafialnym

Z góry już dzisiaj dziękujemy za ofiary z III niedzieli miesiąca, które będą przeznaczone na prace przy elewacji naszej świątyni.

Ochotnicza Straż Pożarna w Okocimiu będzie zbierać sprzęt: zużyte telewizory, komputery, monitory, drukarki, pralki, lodówki, kuchenki, telefony i sprzęt na prąd z którego dochód będzie przeznaczony na fundusz wspierania wdów sierot po strażakach, którzy zginęli w akcjach ratowniczo-gaśniczych. Zbiórka będzie w następną sobotę tj. 24 września od godziny 10.00 do 14.00. Sprzęt prosimy składać na parkingu przy OSP w Okocimiu Wesprzyjmy tym sprzętem naszą Ochotniczą Straż Pożarną w Okocimiu, a w domu można zrobić porządek.

Przy gazetach można pobrać za darmo tzw. Poradnik dla rodziców „Dzieci w wirtualnej sieci” opracowany przez specjalistów.

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: zmarła p. Anastazja Konopka, której pogrzeb odbył się w czwartek i zmarły śp. Tadeusz Porwisz, którego pogrzeb był wczoraj. Te nieśmiertelne dusze polećmy Bożemu Miłosierdziu. /Dobry Jezu a nas panie/