XXV Niedziela zwykła (20.09.2020r)

XXV Niedziela zwykła (20.09.2020r.)

Przeżywamy XXV niedzielę zwykłą a zarazem trzecią niedzielę miesiąca. Dzisiaj Msze święte o godz. 9.00, 10.30, 12.00-rocznica I Komunii Świętej a, o godz. 16.00- ostatnia Msza Święta. Po Mszy Świętej o godzinie 7.00-zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek i nabożeństwo stanowe.

Na tygodniu przypadają wspomnienia:

-w poniedziałek Św. Mateusza Ewangelisty

-środę - Św. Ojca Pio

W środę zapraszamy na Nowennę do MBNP, a w piątek modlimy się do Bożego Miłosierdzia.

Dzisiejsza niedziela poświęcona jest w kościele - środkom masowego przekazu.

Natomiast następna niedziela jest niedzielą trzeźwościową w naszej diecezji.

Tutaj zapraszamy młodzież klasy VII „A” VII „B” i klasy VIII w następną niedzielę na autokarową pielgrzymkę do Szczepanowa. Autokar dla tej młodzieży będzie podstawiony na parkingu o godzinie 10.00. Natomiast w Szczepanowie Msza święta dla całej diecezji będzie o godzinie 11.00 - z udziałem ks. bpa Leszka Leszkiewicza. Przewodniczących klas prosimy do czwartku o dostarczenie list obecności. Jest to też w ramach duchowego przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Natomiast nasza parafia prowadzi adorację trzeźwościową w sobotę tj. 26 września od godziny 22.45-24.00-w Szczepanowie.

W następna niedzielę jest zbiórka do puszek na Uniwersytet Pana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary z dzisiejszej niedzieli na prace w parafii. Kończymy powoli spłatę wycinki drzew na cmentarzu. Wyniosła ona 42 tysiące złotych. Pozostało jeszcze pięć, które są zagrożeniem, ale to w następnych latach. Powoli przygotowujemy sztachety na południową stronę cmentarza: malowanie, impregnowanie i suszenie.

Składamy serdeczne podziękowanie: dwom rodzinom za ofiary na kościół. Bóg zapłać.

Kino Planeta od 25 września zaprasza na film: „Wojtyła-śledztwo”

Reżyser głośnej Tajemnicy Ojca Pio, ma osobiste powody, by zmierzyć się tym razem z wielką postacią papieża Polaka. W 1981 roku – o czym dowiadujemy się z filmu – jego ojciec poświęcił życie za Jana Pawła II. Reżyser Zavala w zaskakujący i oryginalny sposób podchodzi do życia Karola Wojtyły. Tam, gdzie wszyscy biografowie kończą swoje dzieła – w momencie śmierci bohatera – on rozpoczyna jeszcze ciekawszą opowieść. Przesłuchuje świadków, których historie odkrywają siłę wstawiennictwa świętego papieża: mężczyznę, którego matka chciała zabić, dziewczynę będącą już „po tamtej stronie” czy niedoszłą samobójczynię, którą przed skokiem z wysokości powstrzymała… ręka Jana Pawła II.

Kto podda się niekonwencjonalnej, mistycznej opowieści o jednym z największych tytanów ducha, długo pozostanie pod wrażeniem.

Zbiórka Lektorów i ministrantów w sobotę o 9.00, Aspirantów o 10.00 – zapraszamy obecnych i wszystkich chętnych chłopców od klasy III. Grupy Apostolskiej po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy młodzież od kl. VIII oraz szkół średnich i studentów.

Zachęcamy do nabywania kalendarzy misyjnych w cenie 5 złotych. W ten sposób wspieramy misje i misjonarzy.

We wtorek o godzinie 14.00 - w Limanowej odbędzie się pogrzeb śp. Genowefy Jeż, mamy ks. bpa ordynariusza Andrzeja Jeża. Jej nieśmiertelną duszę polećmy Bożemu Miłosierdziu. /Dobry Jezu, a nasz Panie…/