XXV Niedziela zwykła (24.09.2023r)

Przeżywamy XXV Niedzielę zwykłą. Dzisiaj jeszcze Msze Święte o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i wieczorem o 16.00- nieszpory a po nich Msza Święta.

W środę zapraszamy na Nowennę do MBNP a w piątek modlimy się do Bożego Miłosierdzia.

W przyszłą niedzielę tj. 1 października na wszystkich Mszach świętych będzie głosił kazania Dyrektor RDN Małopolska i Nowy Sącz ks. dr hab. Jan Bartoszek. Po Mszy Świętej ofiarami do puszek możemy wesprzeć diecezjalne rado. Zachęcamy również do ofiarności na ten cel. Wiele naszych parafian słucha RDN-u z Tarnowa. To jest diecezjalne radio, emitowane są informacje z również z parafii diecezji tarnowskiej. Prócz informacji z regionu i reklamy jest transmisja nabożeństw i uroczystości z wydarzeń religijnych naszej diecezji.

Dziękujemy za ofiary z III Niedzieli miesiąca. Wyniosły one 5200 zł. Dziękujemy za ofiarność i odpowiedzialność za parafię wszystkim ofiarodawcom. Informujemy, że w ostatnim czasie na cmentarzu jedna z alejek została na nowo odnowiona, bo została zniszczona przez korzenie starych drzew. Został położony nowy beton, a stary gruz został wywieziony. Jest przygotowywany nowy krzyż misyjny na cmentarzu, bo stary został zniszczony przez warunki atmosferyczne. Co miesiąc wywozimy śmieci z cmentarza. Kończymy nasadzanie krzewami pobocza od strony drogi powiatowej.

Dziękujemy za załadowanie kontenera na cmentarzu Panu Maciejowi Osadzie. Bóg zapłać.

Amazonki Brzeskie wyraz z SP ZOZ Brzesko zapraszają wszystkie kobiety na bezpłatne badanie USG piersi. Badanie odbędzie się 30 września br. w godzinach od 8 do 13 w Pracowni USG Szpitala Powiatowego w Brzesku Szczegóły na plakatach.

Stowarzyszenie Okocim od Serca organizuje wraz z parafią zaprasza na Pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 30.09.2023 r. dla seniorów i wszystkich chętnych z parafii i poza parafii. Zbiórka godzina 6:45, wyjazd od Kościoła w Okocimiu o godzinie 7:00. Planowany powrót do Okocimia około godziny 21:00. Szczegółowy plan i zapisy w Zakrystii lub kancelarii Parafialnej.

Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności zmarły śp. Jerzy Bartman, którego pogrzeb odbył się w czwartek. Jego nieśmiertelną duszę polećmy Bożemu Miłosierdziu / Dobry Jezu…/

.