XXVI Niedziela zwykła (25.09.2022r)

Przeżywamy XXVI Niedzielę zwykłą. Dzisiaj jeszcze Msze Święte o godz. 9.00, 10.30, 12.00, wieczorem o godz. 16.00- Nieszpory, a po nich Msza Święta.

Dzisiaj kazania głosi ks. Wiesław Tworzydło misjonarz z Peru. Po Mszy Świętej będzie stał przed kościołem z puszką i można złożyć ofiarę na ten szlachetny cel misyjny do którego zachęcamy.

W środę zapraszamy na Nowennę do MBNP a w piątek modlimy się do Bożego Miłosierdzia.

W sobotę przypada już 1 października i pierwsza sobota miesiąca. Członków Akcji Katolickiej prosimy tradycyjnie o poprowadzenie modlitwy różańcowej. Tym razem o 18.00-Msza Święta a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówienie cząstki różańca, antyfona Maryjna, papież Franciszek proponuje jeszcze modlitwę do Michała Archanioła i Litanie do Świętego Józefa. Codziennie można zyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie różańca.

Na dole przy gazetach można zabrać za darmo poradnik dla rodziców, tym razem „Nastolatki w wirtualnym tunelu”.

Zbliża się termin wmurowania i odsłonięcia tablicy upamiętniającej posługę w naszej parafii ks. Prałata Gutowskiego. Tablica jest wyrazem wdzięczności dla długoletniego proboszcza za wszelkie dobro, jakiego zaznali od Niego mieszkańcy Okocimia. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na częściowe pokrycie kosztów jej powstania. Za ofiarność na ten cel składamy z góry serdeczne Bóg zapłać.

Spotkania:

Piątek- godz. 17.00- Aspiranci

Piątek godz. 19.00- Grupa Młodzieżowa

Sobota godz. 9.00-LSO

W październiku będą odprawione poza parafią:

1-31.10- za śp. Jana Gruszowskiego – ks. Henryk Sławiński

1-15.10 –za śp. Marcelego Barana – ks. Michał Drożdż

1-6-31.10 za śp. Annę Mielec –ks. Michał Drożdż

1-10.10. za śp. Wandę Ciura-ks. Andrzej Filip

11.10-20.10. za śp. Jana Gruszowskiego.