XXVI Niedziela zwykła(26.09.2021r.)

Przeżywamy XXVI niedzielę zwykłą, a jednocześnie dzień modlitw o trzeźwość w naszej diecezji i ostatnią niedzielę miesiąca - jako niedzielę synodalną. W naszej świątyni msze święte o godz. 9.00, 10.30, 12.00, o godz. 16.00-nieszpory, a po nich -Msza święta wieczorna.

Dzisiaj w Szczepanowie o godz. 11.00 - uroczysta suma w intencji trzeźwości całej diecezji o godz. 11.00. Autokar dla młodzieży podstawiony jest o godz. 10.00. Przypominamy jeszcze rodzicom młodzieży klasy VIII A VIII B i VII aby o tym przypomnieli swoim dzieciom.

W środę zapraszamy na nowennę do MBNP.

W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Msze święte o godz. 6.30 i wieczorem o 18.00.

W pierwszy piątek spowiedź od godz. 17.00. Do chorych udamy się w piątek od godz. 8.00- jeden kapłan, natomiast drugi od godz. 14.00. Przypominamy klasie VIII A i VIII B o obowiązkowej spowiedzi pierwszo-piątkowej i spotkaniu po Mszy świętej w kościele - łącznie ze sprawdzeniem obecności. Zapraszamy tez jednego z rodziców.

Dziękujemy za składkę z ubiegłej niedzieli na prace w parafii. Wyniosła ona tym razem 4000 zł.

W pierwszy piątek miesiąca przypada 1 października i rozpoczęcie nabożeństw różańcowych, różaniec będzie po Mszy Świętej połączony z nabożeństwem pierwszo-piątkowym.

Natomiast w pierwszą sobotę miesiąca różaniec będzie o godz. 17.30 i prosimy członków Akcji katolickiej o poprowadzenie modlitwy różańcowej.

Z okazji 50-lecia kapłaństwa w następną niedzielę uroczystą sumę jubileuszową odprawi nasz rodak Ks. Jerzy Godzik. Zapraszamy Go i zapraszamy do udziału parafian.

W następną niedzielę przypada Dzień Papieski. Zbiórkę do puszek na Fundacje Dzieło Nowego Tysiąclecia przeprowadzi nasza młodzież z Grupy Młodzieżowej. Zachęcamy do ofiarności na ten cel. Dzieło Nowego Tysiąclecia wspiera zdolną a biedną młodzież.

Parafia Świętego Jakuba w Brzesku w najbliższych dniach od 1 do 3 października organizuje katechizację przedmałżeńską - tzw. kurs przedmałżeński. W jeden weekend "Narzeczeni u św. Jakuba". Szczegóły na stronie parafii św. Jakuba w Brzesku, lub na linku do formularza zgłoszeń. Kto zamierza wstąpić w związek małżeński, to tym bardziej zachęcamy z tego expressowego kursu przedmałżeńskiego.

Kino Planeta zaprasza na film pt. "FATIMA", który będzie grany od 1października o godzinie 19:00. Film w wersji z polskim lektorem. Trwa I wojna światowa. W niewielkim portugalskim mieście Fatima Matka Boska objawia się trójce dzieci i przekazuje im trzy tajemnice. Prawdę o tych wydarzeniach próbują ukryć zarówno nie dający w nie wiary rodzice dzieci, jak i urzędnicy państwowi.

Spotkanie grup:

Poniedziałek- godz. 18.30- kandydaci na lektorów