XXVI NIedziela zwykła (28.09.2020r)

XXVI Niedziela zwykła (28.09.2020r.)

Przeżywamy XXVI niedzielę zwykłą a zarazem czwartą niedzielę miesiąca. Dzisiaj jeszcze Msze Święte o godzinie 9.00. 10.30, 12.00, o godzinie 14.00- ślub, o 16.00 - ostatnia Msza Święta.

Dzisiaj o godz. 10.00 – jest pielgrzymka autokarowa młodzieży klasy VII a, VII b i VIII do Sanktuarium w Szczepanowie.

Członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej zapraszają jutro w poniedziałek do włączenia się w akcję KORONKA NA ULICACH MIAST ŚWIATA. Spotykamy się o godzinie 15.00 przy Krzyżu Misyjnym przy Kościele. Odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia powierzając siebie, nasze rodziny, parafię, ojczyznę, wszystkich grzeszników Miłosiernemu Bogu.

Na tygodniu przypadają wspomnienia:

-poniedziałek- Św. Wacława

-wtorek - Świętych archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

-w środę - wspomnienie Św. Hieronima

- W środę zapraszamy na Nowennę do MBNP

-w czwartek - wspomnienie Św. Teresy od Dzieciatka Jezus-patronki misji

katolickich

- w piątek - wspomnienie Świętych aniołów

Pierwszy czwartek miesiąca przypada 1 października. O godzinie 18.00, Msza Święta - wystawienie Najświętszego Sakramentu- modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, a po niej różaniec. Różaniec to jedna z najpiękniejszych modlitw-kierowanych do Matki Pana. Jest to modlitwa o charakterze biblijnym, ściśle związaną z Jego Matką. Jest modlitwą wybitnie kontemplacyjną, domaga się powolności i zasłuchania w tajemnice życia Jezusa Chrystusa. Za pobożny udział w nabożeństwie różańcowym kościół udziela odpustu zupełnego, a więc darowania wszystkich kar doczesnych.

Po Mszy Świętej-w pierwszy czwartek, w nowym budynku - spotkanie Koła biblijnego.

W pierwszy piątek miesiąca, Msze Święte, rano o 6.30 i wieczorem o 18.00.

Do chorych udajemy się od godziny 8.00. Spowiedź od godziny 17.00. Zapraszamy, oczywiście wszystkich do spowiedzi i komunii wynagradzającej, a szczególnie młodzież klasy VII a, VII b i VIII w ramach duchowego przygotowania do Sakramentu Bierzmowania, a po Mszy Świętej spotkanie w ramach duchowego przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Prosimy także jednego z rodziców.

Do nabycia są kalendarze rolnicze w cenie 23 zł. Warto przeczytać: „Polka w Watykanie”, „Poniosła ich muzyka-Golcowie”, „Święta Rita-perła Nowego Sącza”, bogactwo przepisów kuchennych, czy „O miodzie słów kilka, mód na krążenie, na serce”, „Przyszłość energii odnawialnej” oraz kalendarze ścienne w cenie 6 złotych, oraz misyjne w cenie 5 złotych - wspieramy misje.

W sobotę zbiorka ministrantów o godz. 9.00, a o 10.00 – aspirantów, Grupy młodzieżowej po mszy Świętej wieczornej.

W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 będzie przyjęcie do grona ministrantów 7 aspirantów. Otoczmy ich modlitwą, oraz ich rodziny.

Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowanie za ofiary z III niedzieli miesiąca a także przekazane drogą elektroniczną. Wyniosły one w sumie 5000 zł. Bóg zapłać.

Ks. Robert rozpocznie od 1 października za zmarłego śp. Piotra Krzyżaka msze św. gregoriańskie w tygodniu o 6.30, a w niedzielę o 7.00.

Intencje przekazane:

Ks. Robert Dytko: + Marek Karwala 49 int., + Barbara Maksylewicz 138 int.

Ks. Waldemar Jachymczak: + Wandę Zydroń – 7 int., + Antoni Mleczko – 22 int., + Jan Wąs –13 int., + Marię Stós – 19 int., + Antoniego Kazimierczyka – 25 int., + Jerzy Bartman – 13 int., + Ryszard Rotnicki – 4 int., + Grażynę Despet – 6 int., + Tadeusz Zych – 6 int., + Zbigniew Zydroń – 13 int. + Maria nalepa – 16 int., + Krzysztof Palej – 21 int.,

+ Krystyna Kumorowska – 5 int., + Anna Rotnicka – 7 int.,

+ Włodzimierz Nowak – 6 int., + Józef Hudy – 12 int., + Józef Gryz – 11 int., + Maria Romuzga 8 int., + Józefa Pysno – 36 int., + Dorota Pietruszka – 14 int.

Za zmarłego śp. Alfreda Ropka - od 1-10 października oraz za śp. Andrzeja Brzezinę od 11 października do 20 października w Tarnowie ks. Bronisław Marczyk w Domu księży emerytów