XXVII Niedziela zwykła (3.10.2021r.)

Przeżywamy pierwszą niedzielę października-jako niedzielę adoracyjną. Dzisiaj jeszcze Msze święte o godz. 9.00, 10.30-Msza Święta jubileuszowa z okazji 50-lecia kapłaństwa naszego rodaka Ks. Jerzego Godzika, następna o 12.00, o 16.00 – różaniec, a po nim – Msza święta wieczorna.

Od poniedziałku Msze święte wieczorne w naszym kościele będą o godz. 17.00, a po nich różaniec.

Na tygodniu przypadają wspomnienia:

- poniedziałek- Św. Franciszka z Asyżu

- wtorek-Świętej Faustyny

- w czwartek- Matki Bożej Różańcowej

W środę zapraszamy na nowennę do MBNP, różaniec i Mszę Świętą. Natomiast w pierwszy czwartek miesiąca o 17.00 - Msza Święta następnie adoracja Najświętszego sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych i różaniec w intencji powołań.

Przeżywamy miesiąc październik - czas poświęcony modlitwie różańcowej. Zapraszamy wszystkich do tej pięknej modlitwy. Rodzice niech dadzą dobry przykład dzieciom, dzieci niech posłuchają rodziców, a nade wszystko uwielbijmy Matkę Najświętszą przez modlitwę różańcową. Za udział w modlitwie różańcowej można zyskać odpust zupełny, a więc darowanie kar doczesnych i niebo. Różaniec w tym tygodniu poprowadzą Panie z Caritasu.

Cieszymy się i wyrażamy radość, że w ubiegłą niedzielę młodzież klasy VIIIa, VIIIb i VII uczestniczyła w pielgrzymce do Szczepanowa. Dziękujemy Pani Barbarze Stachowicz za opiekę nad tą młodzieżą.

W następną niedzielę będziemy obchodzić Dzień Papieski. Przy kościele młodzież będzie zbierać ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Te ofiary, będą przekazane na stypendia dla biedny a zdolnej młodzieży. Dzisiaj natomiast młodzież liczy wiernych do statystyk Kościoła.

W następna niedzielę o godzinie 14.00 - na Czerwonej Drodze, przy kapliczce, będzie odprawiona Msza Święta za Księdza Stanisława Gutowskiego od mieszkańców Czerwonej Drogi, Zagórza i Świętego Jana.

Są do nabycia kalendarze rolnicze w cenie 25 złotych i ścienne w cenie 6 złotych. Zachęcamy do ich nabycia.

W piątek zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 17.00 - kazanie- różaniec-nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i adoracje Najświętszego Sakramentu do godziny 19.00

Spotkanie grup:

Poniedziałek - godz. 16.30 - kandydaci na lektorów

Środa - godz. 17.45 - Grupa Młodzieżowa

Piątek - godz. 16.00 – Aspiranci

Piątek – godz. 18.00 - Schola

Sobota - godz. 9.00 - LSO

Ponawiamy zaproszenie Kina „Planeta” na film „Fatima”, w którym Matka Najświętsza przekazuje trzy tajemnice dla świata i ludzkości.