XXVII Niedziela zwykła (4.10.2020r)

XXVII Niedziela zwykła (4.10.2020r.)

Przeżywamy pierwszą niedzielę października. Dzisiaj jeszcze Msze święte o godz. 9.00, 10.30, 12.00-przyjecie ministrantów do LSO, o 16.00 – różaniec, a po nim – Msza święta wieczorna.

Od poniedziałku Msze święte wieczorne w naszym kościele będą o godz. 17.00, a po nich różaniec.

Na tygodniu przypadają wspomnienia:

- poniedziałek- Św. Faustyny Kowalskiej

- w środę - Matki Bożej Różańcowej

W środę zapraszamy na nowennę do MBNP, różaniec i Mszę Świętą

Przeżywamy miesiąc październik - czas poświęcony modlitwie różańcowej. Zapraszamy wszystkich do tej pięknej modlitwy. Rodzice niech dadzą dobry przykład dzieciom, dzieci niech posłuchają rodziców, a nade wszystko uwielbijmy Matkę Najświętszą przez modlitwę różańcową. Za udział w modlitwie różańcowej można zyskać odpust zupełny, a więc darowanie kar doczesnych. Różaniec w tym tygodniu poprowadzą członkowie Akcji Katolickiej

Są do nabycia kalendarze Rolników oraz kalendarze ścienne w cenie . Zachęcamy do ich nabycia.

Cieszymy się i wyrażamy radość, że w ubiegłą niedzielę młodzież klasy VIIa, VIIb i VIII uczestniczyła w pielgrzymce do Szczepanowa, gdzie o godz. 11.00 - była uroczysta Msza święta z udziałem Ks. bpa Leszka Leszkiewicza. Dziękujemy Pani Barbarze Stachowicz za opiekę nad tą młodzieżą.

W następną niedzielę będziemy obchodzić Dzień Papieski. Przy kościele młodzież będzie zbierać ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Te ofiary, będą przekazane na stypendia dla biedny a zdolnej młodzieży

W piątek zapraszamy na adoracje Najświętszego Sakramentu o godzinie 19.00. a około 20.15 na Mszę Świętą.

W najbliższą sobotę, tj. 10 października na godzinę 9.00 zapraszamy wszystkich chętnych do sprzątania starego cmentarza. Zabierzmy ze sobą potrzebne narzędzia np. grabki, motyki, sekatory itd. Wystarczy trochę chęci i zaangażowania, a wszystko jest możliwe, byśmy nie musieli się wstydzić wizerunku cmentarza.

W poniedziałek po Mszy Świętej i różańcu zbiórka lektorów i ministrantów

Natomiast we wtorek o 16.30- spotkanie aspirantów.