XXVIII Niedziela zwykła (10.10.2021r.)

Przeżywamy XXVIII niedzielę zwykłą. Dzisiaj jeszcze Msze święte o godz. 9.00, 10.30, 12.00, o godz. 14.00-Msza Święta przy kapliczce na Czerwonej Drodze. O 16.00-różaniec tu w świątyni, a o godz. 16.30- wieczorna Msza święta.

Dzisiaj obchodzimy Dzień Papieski. Przy kościele nasza Grupa Młodzieżowa zbiera ofiary na tzw. „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Na tygodniu przypadają wspomnienia:

-środę- wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego

- piątek- wspomnienie Św. Teresy od Jezusa

- sobotę -Św. Jadwigi Śląskiej

We środę przypada 13 października i ostatni różaniec fatimski w tym roku. Dlatego zapraszamy wszystkich do tej pięknej modlitwy różańcowej, najpierw Nowenna do MBNP i różaniec poprowadzony przez Grupę młodzieżową i dzieci.

Zapraszamy oczywiście wszystkich, ale szczególnie dzieci po I Komunii Świętej - klasę IV i V. W tym dniu będzie obecny ks. Stanisław Wojdak z Wydziału Misyjnego, misjonarz, odprawi Mszę Świętą, a po Mszy Świętej w nowym budynku parafialnym spotka się z Grupą Młodzieżową, kolędnikami misyjnymi, ministrantami, lektorami, zelatorami róż różańcowych.

W czwartek przypada – 14 października - dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach, pamiętajmy o naszych nauczycielach, o tych, którzy troszczą się o wychowanie dzieci i młodzieży, również pomodlimy się za tych, którzy odeszli do wieczności, a więc i zmarłych nauczycieli i wychowawców.

Dziękujemy Paniom z naszego Parafialnego Oddziału Caritas z prowadzenie modlitwy różańcowej i piękne rozważania. W tym tygodniu prosimy aby róże różańcowe poprowadziły różaniec w poniedziałek, wtorek, oraz czwartek i piątek. W zakrystii jest lista, można się zapisać.

Przyszła niedziela to III – niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.00 - zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek i nabożeństwo stanowe. Składka z III niedzieli miesiąca przeznaczona jest na prace w parafii. Za te ofiary składamy z góry serdeczne Bóg zapłać.

Od następnej niedzieli można będzie zabrać ze sobą kartki na wypominki.

Dziękujemy Panu Mateuszowi Godzikowi za umożliwienie projekcji filmu „Fatima” dla naszej młodzieży i dzieci w kinie Planeta. Wszystkich zagonionych i nie mających czasu na modlitwę różańcową zachęcamy przynajmniej do oglądnięcia filmu i przekonania się do modlitwy różańcowej i przeżyć duchowe doświadczenie wiary.

Bardzo prosimy, aby zniczy, wiązanek i wkładów do zniczy nie wyrzucać za ogrodzenie cmentarza. A wszelkie, kartony, opakowania po pizzy i puszki po napojach nie rzucać na cmentarz i nie zostawiać pod parkingami. Młodzi, którzy przy samochodach te rzeczy robią, niech trochę okażą trochę szacunku i kultury do miejsca świętego.

Spotkania grup:

poniedziałek- godz. 18.30-kandydaci na lektorów