XXVIII Niedziela zwykła (11.10.2020.r)

,

XXVIII Niedziela zwykła (11.10.2020r.)

Przeżywamy XXVIII niedziele zwykłą. Dzisiaj jeszcze Msze święte o godz. 9.00, 10.30, 12.00, o godz. 16.00-różaniec, a o godz. 16.30- wieczorna Msza święta.

Bardzo prosimy o zachowanie przepisów sanitarnych w naszej świątyni, jak zakładanie masek, dezynfekcja rąk i odległość miedzy sobą.

Dzisiaj obchodzimy Dzień Papieski. Przy kościele nasza młodzież zbiera ofiary na tzw. „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Na tygodniu przypadają wspomnienia:

-wtorek- wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego

- czwartek wspomnienie Św. Teresy od Jezusa

- piątek Św. Jadwigi Śląskiej

-sobotę Św. Ignacego Antiocheńskiego

We wtorek przypada 13 października i ostatni różaniec fatimski. Dlatego zapraszamy wszystkich do tej pięknej modlitwy różańcowej, najpierw Msza Święta, a po niej różaniec fatimski, ostatni w tym roku. Zapraszamy oczywiście wszystkich, ale szczególnie dzieci po I Komunii Świętej -tj. klasę IV i dzieci z klasy III, a po różańcu będzie spotkanie tutaj w kościele-odnośnie przygotowania do I Spowiedzi i Komunii Świętej dla klasy III. Natomiast klasę IV prosimy do odmówienia różańca fatimskiego.

W środę przypada – 14 października - dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach, pamiętajmy o naszych nauczycielach, o tych, którzy troszczą się o wychowanie dzieci i młodzieży, również pomodlimy się za tych, którzy odeszli do wieczności, a więc i zmarłych nauczycieli i wychowawców.

W środę zapraszamy na nowennę do MBNP, różaniec i Mszę Świętą.

W tym tygodniu nabożeństwo różańcowe - poprowadzą w poniedziałek i środę -róże różańcowe, w zakrystii jest lista i można się na nią wpisać, a w czwartek piątek i sobotę - Panie z Caritasu.

Przyszła niedziela to III – niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.00 - zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek i nabożeństwo stanowe. Składka z III niedzieli miesiąca przeznaczona jest na prace w parafii

Za te ofiary składamy z góry serdeczne Bóg zapłać.

Natomiast z kolei IV niedziela miesiąca, jest niedzielą misyjną i składka będzie przeznaczona na misje.

Od dzisiaj można będzie zabrać ze sobą kartki na wypominki roczne i listopadowe.

Starostwo Powiatowe w Brzesku informuje, że ze względu na modernizację pomiarów gruntów i budynków w miejscowości Okocim udostępnione zostały aktualne pomiary. Są one do wglądu w Urzędzie Miejskim w Sali obrad w godzinach od 7.30 do 15.30 do dnia 16 października.

Bardzo prosimy, aby zniczy, wiązanek i wkładów do zniczy nie wyrzucać za ogrodzenie cmentarza. A wszelkie, kartony, opakowania po pizzy i puszki po napojach nie rzucać na cmentarz i nie zostawiać pod parkingami. Młodzi, którzy przy samochodach te rzeczy robią, niech trochę okażą szacunku i kultury do miejsca świętego.

Dziękujemy za posprzątanie zaniedbanych i opuszczonych grobów w sektorze pierwszym i drugim przez osoby, a są nimi:

Sebastian Bartman

Piotr Krzywacki

Jolanta i Robert Janas z córką

Małgorzata Rzepecka z synem

Beata Słupska

Ewelina Wydro z synami

Władysław Zydroń

Antoni Pajor

Wit Zydroń

Dziękujemy Panom: Dominikowi i Pawłowi Duchom oraz Krystianowi Kotra za wywóz gałęzi po wycince tui.

Zbiórka lektorów i ministrantów w poniedziałek po nabożeństwie różańcowym.

Zbiórka aspirantów w środę po różańcu. Chętnych i obecnych zapraszamy od klasy III.

W piątek o godzinie 18.00 - próba scholii młodszej o godzinie 19.00 starszej.

Grupę Młodzieżową zapraszamy w sobotę po nabożeństwie różańcowym.