XXVIII Niedziela zwykła. 15.10.2023r.

Przeżywamy XXVIII Niedzielę zwykłą. Dzisiaj jeszcze Msze Święte o godz. 9.00. 10.30, 12.00, wieczorem różaniec o godz. 16.00 i Msza Święta.

W liturgii wspominamy:

-poniedziałek- Św. Jadwigi Śląskiej

-wtorek – św. Ignacego Antiocheńskiego

-środę – Św. Łukasza- patrona służby zdrowia

W środę zapraszamy na Nowennę do MBNP a piątek modlimy się do Bożego Miłosierdzia.

Dzisiaj przypada Dzień Papieski. Przy kościele jest zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia, przeprowadza je młodzież naszej parafii. Za te ofiary dziękujemy.

Dziękujemy za ofiary z III niedzieli miesiąca przeznaczone są na pace w parafii. Za te ofiary z góry dziękujemy.

Stowarzyszenie „Okocim od Serca”, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Okocimskiej i Koło Gospodyń Wiejskich w Okocimiu organizują w najbliższą niedzielę tj. 22 października kiermasz z wypiekami. Dobrowolne datki pozyskane ze sprzedaży w całości przeznaczone są na rehabilitację Pawła Piekarczyka dh OSP w Okocimiu. Paczki z ciastami będą do nabycia po każdej Mszy Św. na placu kościelnym, jeżeli będzie ładna pogoda, a jeżeli będzie deszcz to w budynku parafialnym. Serdecznie zapraszamy do udziału. Paweł był też dobrym ministrantem i lektorem a jako strażak wraz ze strażakami z OSP stał przy Grobie Pańskim. Tym bardziej zachęcamy do tego szczytnego celu.

Korzystając z okazji zaprasza do wysłuchania koncertu życzeń dzisiaj tj. 15 października w godz. 14.00-15.00 podczas którego znajdzie się specjalna dedykacja dla naszej wspólnoty parafialnej.

Przeżywamy miesiąc październik poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Włączmy się w tę piękną modlitwę różańcową. Zachęcamy do tej modlitwy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych. Zwyczajem lat ubiegłych na tygodniu zapraszamy dzieci i młodzież ze Szkolą Podstawowej. Proponujemy młodsze klasy z rodzicami:

1.poniedziałek – klasa I

2. wtorek – klasa II

3. środa –klasa III

4.czwartek- klasa IV i V

5.piątek- klasa VI, VII i VIII

Powoli zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Prosimy powoli myśleć o porządku na cmentarzu. Porządkować groby swoich zmarłych. Przy wyjściu można zabrać kartki na tzw. wypominki listopadowe i całoroczne za waszych bliskich zmarłych, składacie dobrowolne ofiary, będziemy polecać tych zmarłych w listopadzie i przez cały rok.

W dniach od 20.10 – do 18 .11.2023 poza parafią będą odprawiane Msze św. za śp. Antoniego Wójtowicza przez ks. Stanisława Łukasika w Tarnowie