XXVIII Niedziela zwykła (9.10.2022r)

Przeżywamy XXVIII Niedzielę zwykłą. Dzisiaj jeszcze Msze Święte o godz. 9.00. 10.30, 12.00 i wieczorem o godz. 16.00-różaniec a po nim Msza święta.

W środę zapraszamy na Nowennę do MBNP i różaniec a następnie na Msze Świętą.

W najbliższy czwartek przypada 13 dzień miesiąca i ostatni różaniec fatimski w tym roku. Tym bardziej zapraszamy wszystkich, dorosłych, młodzież i dzieci, najpierw Msza Święta i po niej różaniec.

Na tygodniu również zapraszamy wszystkich, a w tym tygodniu prosimy o poprowadzenie modlitwy różańcowej Panie z Caritasu.

Kino Planeta zaprasza na film Medjugorie, który będzie wyświetlany w kinie od 14- 20 października o godz. 18.00 Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do jego oglądnięcia.

W Parafii Świętego Jakuba w Brzesku w dniach od 21-23 października a więc od piątku do niedzieli za 2 tygodnie organizowany jest kurs przedmałżeński. Tylko trzy dni, dlatego zachęcamy, aby młodzież szkół średnich i studiująca skorzystała. W trzecim dniu na zakończenie katechizacji przedmałżeńskiej Msza Święta w kościele Św. Jakuba i wydawanie świadectw ukończenia kursu. Zapisy przez formularz na stronie parafii.

W następną niedzielę młodzież naszej parafii przy kościele będzie zbierać ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia.

W piątek przypada Święto Edukacji Narodowej, w tym dniu pomódlmy się za nauczycieli, i wychowawców.

W piątek o godz. 18.00 - Msza Święta z kazaniem eucharystycznym, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, różaniec, Litanie do Świętego Józefa i adoracja do godz. 20.00.

Dziękujemy Paniom z Akcji Katolickiej za prowadzenie modlitwy różańcowej w ubiegłym tygodniu.

Następna niedziela to trzecia niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 7.00- zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek i nabożeństwo. Ofiary na tace będą przeznaczone na prace przy świątyni. Za te ofiary z góry składamy podziękowanie. Bóg zapłać.

Dziękujemy Panu Maciejowi Osadzie za załadowanie kontenera na cmentarzu. Bóg zapłać.

Prosimy zastanowić się nad kandydatami do Rady Duszpasterskiej, w następną niedzielę będzie pod chórem skarbona z napisem kandydaci do Rady Duszpasterskiej, a podsumowanie, podliczenie głosów zrobimy przy końcu miesiąca.

W dniu dzisiejszym w całej Polsce liczymy udział wiernych uczestniczących we Mszach Świętych

Dziękujemy za składkę z ubiegłej niedzieli na tablicę pamiątkową ks. Prałata Stanisława Gutowskiego. Ofiarność wyniosła 3300 zł co stanowi 12% wartości całości projektu. Bóg zapłać.

Prace związane z wykonaniem tablicy obejmują:

1. Wykonanie projektu rysunkowego

2. Zrobienie modelu w glinie

3. Negatyw modelu w gipsie

4. Odlew pozytywu rzeźby w gipsie

5. Wykonanie odlewu w brązie, spawanie, cyzelowanie, patynowanie

6. Montaż tablicy na ścianie kościoła

Można jeszcze dokonać wpłaty na ten cel. Informacje są zamieszczone na stronie miejscowości Okocim. www.okocim.eu. Odsłonięcie tablicy jest planowane w dniu 23.10.2022 r. Szczegóły zostaną podane w najbliższą niedzielę.

Grupy:

Piątek: godz. 18.00-schola młodsza, godz. 19.00 - schola starsza.