XXXI Niedziela (30.10.2022r)

Przeżywamy XXXI Niedziele synodalną. Dzisiaj jeszcze Msze Święte o godz. 9.00, 10.30 12.00- połączona z chrztem i rozpoczęciem przez aspirantów rocznego przygotowania do posługi ministranta, wieczorem różaniec o godz. 16.00 a po nim Msza Święta.

Jutro ostatni dzień października i zakończenie nabożeństw różańcowych.

We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w tym dniu o godz. 7.00, 9.00 i 10.30. Nie ma Mszy Świętych o godz. 12.00 i 16.00. Natomiast na cmentarzu o godz. 14.30 rozpocznie się procesja z wypominkami za zmarłych i różaniec za zmarłych, a po niej Msza Święta na cmentarzu.

Odpust za zmarłych:

1. Od południa 1 listopada aż do 2 listopada za pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy i odmówienie modlitwy Ojcze nasz i Wierzę i wypełniając zwyczajne warunki zyskania odpustu można zyskać odpust zupełny za zmarłych.

2. Codziennie od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza i wypełnienie zwyczajnych warunków odpustu: są nimi

- spowiedź święta

-Komunia Święta

-modlitwa w intencjach Ojca Świętego np. (Ojcze nasz, Zdrowaś, Wierzę)

W środę Dzień Zaduszny. W tym dniu Kościół zaleca, aby każdy kapłan odprawił 3 Msze Święte: Jedną w intencjach Ojca Świętego, drugą za wszystkich wiernych zmarłych, trzecią w wyznaczonej intencji. Natomiast na cmentarzu w dzień zaduszny jest Msza Święta o godz. 10.00

W naszym kościele przez pierwszy tydzień listopada o godz. 17.30 jest różaniec za zmarłych, natomiast przed Mszą o godz. 9.00 - są czytane wypominki listopadowe, a od grudnia roczne.

Kino Planeta zaprasza od 1 listopada na film pt.” Prorok” o Kardynale Wyszyńskim. Zachęcamy i zapraszamy do jego oglądnięcia.

W pierwszy czwartek zapraszamy na Mszę Św. i na adoracje w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

W pierwszy piątek miesiąca Msze Święte o 6.30 i wieczorem o godz. 18.00. Spowiedź od godz. 17.00. Do chorych udamy się: jeden kapłan od 8.00, drugi od 14.00

Zapraszamy młodzież klasy VIII do włączenia się w liturgię w pierwszy piątek miesiąca, a po Mszy Świętej będzie krótkie spotkanie. Prosimy o obecność jednego z rodziców.

Dziękujemy Panu Maciejowi Osadzie za załadowanie dwóch kontenerów na cmentarzu. Bóg zapłać.

Lista zgłoszonych kandydatów do Rady Duszpasterskiej. W następną niedziele przeprowadzimy głosowanie oddając jeden głos na wybranego przez siebie kandydata.

LISTA KANDYDATÓW DO RADY PARAFIALNEJ

Od 1-10 listopada za śp. Krystynę Woźniak – O. Andrzej Filip

1-30 listopada za p. Janinę Pajor – ks. Henryk Sławiński

1-30 listopada za śp. Marię Kotra – ks. Michał Drożdż