XXXII Niedziela zwykła (7.11.2021r)

Przeżywamy XXXII Niedzielę zwykłą - Cieszymy się wizytacją ks. Bpa Ordynariusza.

Dzisiaj jeszcze Msze Święte o 9.00- 10.30, 12.00 i spotkania Ks. Bpa z poszczególnymi grupami .

Na tygodniu przypadają wspomnienia:

-Poniedziałek - Rocznica Poświęcenia Bazyliki Lateraneńskiej

-Środa –wspomnienie Św. Leona Wielkiego

-Czwartek-Wspomnienie Bpa z Tours- Odpust w Gnojniku

-Piątek Wspomnienie Św., Jozafata

-Sobota-Wspomnienie męczenników, Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, Krystyna

-W środę zapraszamy na Nowennę do MBNP i Mszę Świętą.

W piątek zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 17.00-kazanie-wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 19.00 i depozycja.

W przyszłą niedzielę w naszym kościele parafialnym, zostanie odprawiona Msza Święta z okazji I śmierci ks. Stanisława Gutowskiego której przewodniczył będzie ks. Infułat Adam Kokoszka.

W niedzielę 14 listopada po Mszy św. wieczornej o godz.17.00 zapraszamy na Koncert piosenek i pieśni patriotycznych w wykonaniu scholii Bliżej nieba i jej absolwentów.

Także w przyszłą niedzielę, 14 listopada, odbędzie się XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku ten dzień jest poświęcony mieszkańcom Libanu. Dzień Solidarności pozwoli nam przygotować kolejną, niezbędną pomoc. Będzie to zbiórka do puszek.

Również w niedzielę 14 listopada będziemy przeżywać w całym Kościele po raz piąty Światowy Dzień Ubogich. Zgodnie z wolą papieża Franciszka, który jest jego inicjatorem, ma to być dzień naszej modlitwy oraz solidarności ze wszystkimi ubogimi. Na tygodniu można zabrać z zakrystii tzw. reklamówki i napełnić je żywnością i ofiarować komuś potrzebującemu

Szpital Powiatowy w Brzesku uprzejmie prosi o ogłoszenie informacji, że dnia 11 listopada w ramach akcji "Zaszczep się dla Niepodległej" oraz ze względu na wzrastającą ilość zakażeń, organizuje szczepienie przeciw COVID 19 na płycie Rynku w Brzesku obok pomnika św. Floriana w godzinach od 10.00 do 16.00.

Do końca miesiąca można zyskiwać odpust zupełny za zmarłych.