XXXII Niedziela zwykła (8.11.2020r)

XXXII Niedziela zwykła (8.11.2020r.)

Dzisiejsza niedziela jest dniem solidarności z kościołem prześladowanym. Niech tajemnica odkupienia i łaski Chrystusa wyprasza dla wszystkich braci i sióstr prześladowanych w świecie za wiarę szeroki horyzont odwagi i dawania świadectwa chrześcijańskiej wierze, a sami chrześcijanie nie tracą ducha.

Z rozporządzeń w związku z pandemią w ramach działalności kościołów i innych związków wyznaniowych – wynikają zasady, że jedna osoba na 15 m2 powierzchni - do dnia 29 listopada 2020 r. Odnośnie, uczestników pogrzebów i obsługę obowiązują maski, z wyłączeniem osób sprawujących kul religijny, tj. kapłanów.

Dzisiaj Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 a o 16.00 różaniec za zmarłych a o 16.30 Msza Święta wieczorna

Dalej ponawiamy prośbę odnośnie przepisów sanitarnych w naszej świątyni: maski, odległość, dezynfekcja rąk. Czynimy to dla wspólnego dobra.

Raz w roku przypada adoracja parafialna Najświętszego Sakramentu. W naszej parafii- jest dzisiaj. Dlatego proponujemy po kilka osób z każdej ulicy.

13.00-14.00- ul. Goetzów Okocimskich- południowa i północna

14.00-15.00- ul. Zamkowa, Cesarski Gościniec, ks. Kazka

15.00-16.00- Zagrody, Karpacka, Klęczany, Leszczynowa

W tygodniu zapraszamy:

W środę na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w piątek do Bożego Miłosierdzia. Z racji pandemii, zachęcamy do duchowego łączenia się przez internet, tych, którzy obawiają się zakażenia wirusem.

Następna niedziela to III niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.00-zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek i ich nabożeństwo stanowe.

Ofiary z III niedzieli miesiąca, przeznaczone są zawsze na prace w parafii. Za te ofiary składamy Bóg zapłać. Ze względu na zaostrzone przepisy, wiele osób nie będzie mogło uczestniczyć, ale zawsze można przyjść na tygodniu. Zawsze na tygodniu pół godziny przed Mszą Świętą można skorzystać z Sakramentu Pokuty. Zawsze przez cały dzień, można indywidualnie korzystać z Nawiedzenia Najświętszego Sakramentu. Drzwi główne kościoła są zawsze otwarte. Przez cały miesiąc zachęcamy do zyskiwania odpustu zupełnego za zmarłych.

Dziękujemy za wszelką ofiarność, zwłaszcza w tym trudnym czasie, kiedy wiele osób nie może być w kościele ze względu pandemii, a gdyby ktoś z racji III niedzieli miesiąca chciał złożyć ofiarę to podajemy konto parafii:

PKO BP SA Oddział 1 w Brzesku, Pl. Żwirki i Wigury 6, 32-800

Nr konta: 49 1020 4984 0000 4502 0033 8624

W piątek o godzinie 10.00- odbył się pogrzeb zmarłej śp. Zofii Zydroń. Jej nieśmiertelna duszę polećmy Bożemu Miłosierdziu. /Dobry Jezu a nasz Panie/