XXXIII Niedziela zwykła (13.11.20022r.)

Przeżywamy XXXIII Niedzielę zwykłą. Dzisiaj jeszcze Msze Święte o godz. 9.00. 10.30, 12.00, wieczorem o godz. 16.00-różaniec za zmarłych a po nim Msza Święta.

Dzisiejsza Niedziela jest tez Światowym Dniem ubogich oraz Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

W środę zapraszamy na Nowennę do MBNP a w piątek modlimy się do Bożego Miłosierdzia.

Sołtys wsi Okocim informuje, że w dniu 13 i 14 listopada w budynku Domu Ludowego w „sołtysówce” w godzinach od 16.00-18.00 można będzie dokonać wpłaty 3 raty podatku.

Dziękujemy za odpowiedzialne podejście do wyborów Rady duszpasterskiej. Na tej podstawie z wyboru i z nominacji Rade duszpasterską tworzą osoby:

1. Grochola Bogdan

2. Kornaś Przemysław

3. Leś Artur

4. Mądry Janusz

5. Mietła Andrzej

6. Oleksy Dorota

7. Pajor Maciej

8. Barbara Stachowicz

9. Wydro Dominik

10. Zięba Danuta

11. Zydroń Wit

12. Ks. Wikariusz

13. Ks. Proboszcz

Wybranym osobom gratulujemy i liczymy na owocną współpracę dla dobra naszej parafii. W następną niedzielę o godz. 17.00-zapraszamy na spotkanie nowej Rady.

Następna niedziela to już ostatnia w roku liturgicznym i nazwana Niedzielą Chrystusa Króla. Jest to święto patronalne Liturgicznej Służby Ołtarza - tu dziękujemy za gorliwą dotychczasową posługę i zapraszamy chętnych, oraz święto Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Jest jeszcze wiele rzeczy do wykonania w parafii, niektóre się opóźniają, ale jeszcze przygotowujemy projekt i plan wykonania – sedilii czyli miejsc w prezbiterium, aby uporządkować prezbiterium, rozważamy wybór nowego rzutnika do wyświetlania pieśni.

W następną niedzielę po Mszy jest zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek i nabożeństwo stanowe. Ofiary na tace z III Niedzieli miesiąca są przeznaczone na prace w parafii. Z góry składamy Bóg zapłać.

Amazonki Brzeskie wyraz z SP ZOZ Brzesko zapraszają wszystkie kobiety na bezpłatne badanie usg piersi. Badanie odbędzie się 20 listopada br. / niedziela/ w godzinach od 8 do 13 w Szpitalu Powiatowym w Brzesku. Szczegóły na plakatach.

Zachęcamy do oglądnięcia filmu o kardynale Wyszyńskim w Kinie Planeta.

Zostało włączone ogrzewanie kościoła. Prosimy o zamykanie drzwi.

Spotkania:

Piątek: godz. 18.00- Schola młodsza, o godz. 19.00-schola starsza.

Piątek: aspiranci. godz. 17.00

W wtorek o godz. 13.00 odbędzie się pogrzeb śp. Marii Szydek. Jej nieśmiertelną dusze polećmy Bożemu Miłosierdziu. /Dobry Jezu a nasz Panie/