XXXIV Niedziela zwykła - Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata (21.11.2021).

Przeżywamy ostatnią niedzielę w roku liturgicznym. Jest to zarazem uroczystość Chrystusa – Króla Wszechświata.

Następne Msze święte o godz. 9.00, 10.30, 12.00, o godz. 16.00 – różaniec za zmarłych a o 16.30 – Msza święta wieczorna.

Po Mszy świętej o godz. 10.30 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówienie Litanii do NSPJ i Aktu Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Jezusowi Chrystusowi – Królowi Wszechświata. Za publiczne odmówienie tego aktu w Uroczystość Chrystusa Króla, Kościół udziela odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

W tym tygodniu w środę zapraszamy na Nowennę do MBNP a w piątek modlimy się do Miłosierdzia Bożego, a w sobotę do Matki Bożej Królowej Polski.

Kończy się rok liturgiczny Niedzielą Chrystusa Króla a rozpoczyna się

I Niedzielą Adwentu. W następną niedzielę – Msza święta roratnia będzie o godz. 7.00, poprzedzona godzinkami o Niepokalanym Poczęciu NMP.

Dziękujemy za ofiary z III Niedzieli miesiąca przeznaczona jest na prace w parafii . Bóg zapłać.

Od przyszłej niedzieli tj. I Niedzieli Adwentu – Panie z naszego Parafialnego Oddziału Caritas będą rozprowadzać świece jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Dzisiaj zakrystii są reklamówki podpisane „Wyciągnij rękę do ubogiego” można je zabrać i częściowo napełnić produktami żywnościowymi i przekazać komuś ubogiemu, albo przekazać paniom z Caritasu a one przekażą potrzebującym.

Spotkanie grup w tym tygodniu:

-środa- godz. 18.30- Grupa Młodzieżowa

-piątek- godz. 16.00- aspirancji

-piątek-godz. 18.00- schola młodsza i starsza

-sobota-godz. 9.00- LSO

Dziękujemy za załadowanie śmieci z cmentarza jeszcze przed wizytacją biskupią Panu Maciejowi Osadzie, ale konkretnie jego synowi Mateuszowi. Bóg zapłać.

W przyszłą niedzielę młodzież zaprasza na spotkanie integracyjne seniorów i wszystkich chętnych z rodzinami.

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności zmarła śp. Maria Brzyk, której pogrzeb odbył się w czwartek. Jej nieśmiertelną duszę polećmy Bożemu Miłosierdziu. /Dobry Jezu a nasz Panie…/