Rocznica poświęcenia własnego kościoła (27.10.2019r)

Rocznica poświęcenia własnego kościoła ( 27.10.2019r).

Dzisiejsza niedziela wzywa nas do wielkiej ufności w moc modlitwy. Zjednoczeni w wierze nadziei i miłości - otaczamy ołtarz naszej parafialnej świątyni. Naszą wdzięcznością pragniemy objąć fundatorów, ofiarodawców i osoby troszczące się o Dom Boga. Modlimy się również w intencji V Synodu naszej diecezji. Uczynimy to przed błogosławieństwem. Dzisiaj jeszcze Msze Święte o godz. 9.00, 10.30, z wystawieniem Najśw. Sakramentu oraz 12.00 i wieczorem o godz. 16.00-różaniec a po nim Msza Święta W środę zapraszamy na Nowennę do MBNP. Pamiętajmy o intencjach kierowanych do Matki Bożej, aby potem złożyć je Jezusowi Podczas Mszy Świętej. Kończy się miesiąc październik-poświęcony Matce Bożej różańcowej. Maryja jest naszą duchową Matką. Jeszcze do czwartku zapraszamy na te piękne nabożeństwa różańcowe, a tych, którzy jeszcze nie byli, zapraszamy tym bardziej.
W czwartek od godziny 16.00- zapraszamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Będzie to również spowiedź przed pierwszym piątkiem. Do chorych udamy się w następny piątek tj. 8 listopada od godziny 8.00 Składamy podziękowanie za ofiary z III Niedzieli miesiąca. Wyniosły 5.000 złotych. Dziękujemy Panu Maciejowi Osadzie za załadowanie śmieci do kontenera. W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte o godzinie 7.00, 9.00 i ostatnia o 10.30. Natomiast na cmentarzu o godz. 14.00-rozpocznie się uroczysta procesja z wypominkami i różańcem za zmarłych, a po niej Msza Święta za wszystkich zmarłych spoczywającym na cmentarzu. W Uroczystość Wszystkich Świętych-do południa jest składka do puszek na Wyższe Seminarium Duchowne. Poprosiliśmy członków Rady Parafialnej, aby tę zbiórkę do południa od 8.00-14.00 - przeprowadzili. Składamy im z góry podziękowanie.

W naszej diecezji tarnowskiej trwa peregrynacja obrazu Świętego Jana Pawła II i relikwii Świętego Jana Pawła II. Obraz i relikwie nawiedzają te parafie, gdzie jest w parafii Akcja Katolicka. U nas w parafii, nawiedzenie obrazu i Świętego Jana Pawła II przypada już jutro w poniedziałek. Nasza parafia przejmuje relikwie od parafii Jadowniki. Zapraszamy całą parafię na godzinę 17.00

1. O godz. 17.00- uroczyste wprowadzenie relikwii i obrazu Świętego Jana Pawła II
  2. Uroczysta Msza Święta
  3. Po Mszy różaniec – Jedna część 4.Ucałowani relikwii przez parafian 5.Czuwanie do 21.00
  4. Zakończone apelem jasnogórskim

Wtorek: od 8.00- 14.00 czuwanie indywidualne i adoracja relikwii w ciszy Od. 14.00- część różańca, litania do Jana Pawła II 15.00- koronka do Bożego Miłosierdzia Wspólna modlitwa z intencjami wiernych z całej parafii - Przy relikwiach koszyk na intencje – prosimy parafian o prośby i intencje kierowane do Bożego Miłosierdzia i Świętego Jana Pawła II. O godzinie 16.00- przekazanie relikwii do Parafii w Uszwi. Ten program będzie wisiał w galotach- zapraszamy do modlitwy, czuwania, adoracji, niech Święty Jan Paweł II- papież- nasz rodak, wyprasza dla nas łaski, dla całej parafii i nam osobiście.