Uroczystość Przemienienia Pańskiego (11.08.2019r)

Uroczystość Przemienienia Pańskiego (11.08.2019r).

Przeżywamy dzisiaj w naszej parafii Uroczystość Odpustową ku czci Przemienienia Pańskiego. W naszym k-le można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: -spowiedź sakramentalna -Komunia Święta -Ojcze nasz…Wierzę w Boga… -dowolna modlitwa w intencji Ojca Świętego -wolność od przywiązania do grzechu (nawet lekkiego)

Dzisiaj jeszcze msze święte o godz. 9.00, uroczysta Msza święta odpustowa o 11.00, którą odprawi nasz rodak Ojciec Karol Tafliński z Zakonu Ojców Cystersów z Krakowa

We wtorek przypada 13 dzień miesiąca sierpnia. O godz. 18.00 - Msza Święta a po niej zapraszamy na różaniec fatimski. Na procesję zabierzmy lampiony.

W środę zapraszamy na Nowennę do MBNP a w piątek do Bożego Miłosierdzia.

W czwartek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i wieczorem o godzinie 18.00. Błogosławieństwo ziół kwiatów na Mszy Świętej o godzinie 10.30. Zachęcamy do udziału we Mszy Świętej bo jest to święto obowiązkowe.

Następna niedziela to już trzecia niedziela miesiąca. Po Mszy świętej o godzinie 7.00-zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek i nabożeństwo stanowe. Ofiary na tacę z III niedzieli miesiąca przeznaczone są już na ostatnią ratę budynku parafialnego. Za te ofiary już z góry składamy Bóg zapłać.

Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. W gościu niedzielnym jest płyta CD z pieśniami patriotycznymi. Jest jeszcze ciekawy numer „Kościoła nad Uszwicą”

Dziękujemy panom Jackowi i Krzysztofowi: Ojczykom za ofiarowane kwiaty na przystrojenie ołtarza na dzisiejszą uroczystość. Bóg zapłać.

Składamy serdeczne podziękowanie naszemu drogiemu rodakowi, Ojcu Karolowi z Zakonu Ojców Cystersów z Krakowa za posługę Słowa Bożego i przewodnictwo Sumie odpustowej o godz. 11.00

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności zmarła śp. Zofia Pajor, której pogrzeb odbył się wczoraj o godzinie 13.00. Jej nieśmiertelną duszę polećmy Bożemu Miłosierdziu. /Dobry Jezu a nasz Panie/