Uroczystość Trójcy Przenajświętszej ( 16.06.2019r).

Przeżywamy dzisiaj w naszej parafii Uroczystość Odpustową, oddajemy cześć Trójcy Przenajświętszej. Możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami:

Msze święte dzisiaj - o godz. 7.00, Po Mszy Świętej o godz.7.00-zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek i ich nabożeństwo stanowe. Kolejna Msza Święta o godz. 9.00, o 11.00 - uroczysta suma odpustowa w której będzie przewodniczył ks. Infułat dr Adam Kokoszka

Dzisiaj nie będzie Mszy świętej o godz. 12.00, natomiast o godz. 16.00 będzie nabożeństwo czerwcowe a o 16.30- Msza święta wieczorna.

Ofiary z dzisiejszej niedzieli, a zarazem z trzeciej niedzieli, przeznaczone są na prace inwestycyjne. Za te ofiary składamy z góry serdeczne Bóg zapłać.

W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte o godz. 7.00, 9.00, a po Mszy świętej o godz. 10.30 - wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do 4 ołtarzy. W tym roku pójdziemy na ulicę Zamkową. Ołtarze:

1. Ołtarz – u państwa Sadłoniów- przygotowują : ul. Zagrody i Kasztanki
  2. Ołtarz – u państwa Hudych-przygotowują: ul Goetzów Okocimskich-(północna)
  3. Ołtarz u państwa Wojnickich- przygotowują ul. Goetzów Okocimskich-(południowa)
  4. Ołtarz u państwa Martyków-przygotowują- ul. Czerwona Droga i Św. Jana

Prosimy o przygotowanie sztandarów, feretronów, zapraszamy dzieci pierwszo-komunijne, dzieci do sypania kwiatów, strażaków o pilnowanie porządku.

Składka z Bożego Ciała przeznaczona jest na hospicja Diecezji Tarnowskiej.

W Boże Ciało nie będzie Mszy świętej o godz. 12.00 ze względu na procesję. W Oktawie Bożego Ciała procesje eucharystyczne będą o 6.30- rano i wieczorem o godz. 18.00.

Składamy serdeczne podziękowanie Panom: Jackowi i Krzysztofowi Ojczykom , za piękną kompozycje kwiatów ofiarowaną na dzisiejszą uroczystość. Bóg zapłać.

Msza Święta na zakończenie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej w środę o godz. 8.00.

W Boże ciało o godzinie 17.00 wyjazd do Rzeszowa na koncert „Jednego serca jednego Ducha”. zapisy w zakrystii

Organizowana jest pielgrzymka nauczycieli i wychowawców na Jasną Górę w dniu 2 lipca tj. wtorek. Koszt około 50 zł. Wyjazd z Placu Kazimierza o 6.30. Kontakt z panem Andrzejem Piotrowskim pod telefonem 502 893 097. Parafia św. Prokopa Opata w Jadownikach koło zaprasza do obejrzenia ekspozycji o cudach eucharystycznych. Zwiedzający będę mogli zobaczyć replikę Cudu z Lanciano oraz poznać historię 4 cudów eucharystycznych. Ekspozycję będzie można obejrzeć w kościele parafialnym w Jadownikach przez całą Oktawę Bożego Ciała od godz.17.00 do 19.00 w dni powszednie.

Sołtys wsi Okocim informuje, że w dniu 18 czerwca od godziny 11-17 projektant budowy drogi krajowej DK 75 –tzw. nowosądeczanki pełni dyżur w urzędzie miasta. Spotkanie dotyczące budowy tej drogi z mieszkańcami, których dotyczy ta przebudowa, odbędzie się o godzinie 17.00 tego samego dnia w urzędzie Miasta.