Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 9.06.2019r.

Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dzisiaj jeszcze Msze święte o godz. 9.00, 10.30, 12.00, o 16.00- ostatnia Msza Święta i nabożeństwo czerwcowe.

Dzisiaj kończy się czas Komunii świętej wielkanocnej. Ci którzy tego obowiązku nie wypełnili, niech to uczynią jak najszybciej.

Jutro przypada święto NMP Matki Kościoła - uroczystość odpustowa w Brzesku parafii Św. Jakuba- uroczysta suma odpustowa o godz. 18.00- połączona ze 100 rocznicą pobytu Sióstr Służebniczek w Brzesku

W środę o godzinie 18.00 rozpoczyna się renowacja misji, którą poprowadzi ojciec Marek Domeradzki z zakonu Ojców Dominikanów. Na zakończenie renowacji misji w sobotę na mszach i naukach będzie zbierana ofiara, jako wynagrodzenie za trud głoszenia misji na zakon Dominikanów. Z góry składamy serdeczne Bóg zapłać.

W int. renowacji Misji Św. i ojca głoszącego, zachęcamy do jednego dnia postu o chlebie i wodzie. Prosimy o wpisanie się na listę chętnych przez postawienie znaku „X” na kartce zostawionej w przedsionku.

Najbliższa niedziela to Uroczystość Trójcy Przenajświętszej i Uroczystość Odpustowa w naszej parafii. Sumę odpustową odprawi ks. Infułat Dr Adam Kokoszka z Tarnowa. Podczas tej uroczystości ks. Infułat pobłogosławi odnowione zabytkowe organy a po Mszy Świętej pobłogosławi nowy budynek parafialny - który służy celom duszpasterskim i parafialnym. Uroczystość odpustowa w parafii – to są imieniny parafii. Dlatego serdecznie zapraszamy szczególnie na sumę odpustową. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne w pięknych białych strojach, dzieci, które obchodziły rocznice I Komunii Świętej, dzieci do sypania kwiatów, panów strażaków, wszystkich wiernych, prosimy, aby na procesję zabrać, baldachim, chorągwie, feretrony.

Również następna niedziela, to III niedziela miesiąca. O godzinie 7.00- zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek i nabożeństwo stanowe. Ofiary na tace przeznaczone są na dokończenie budynku parafialnego. Z góry już składamy serdeczne podziękowanie za ofiarność, dobroć i zrozumienie. Ten budynek pozostanie po naszym pokoleniu , jako widzialny pomnik

Składamy serdeczne podziękowanie - Rodzinie Państwa Niemców za ofiarę na kościół. Jeszcze raz ogromne podziękowanie, a jako duszpasterze, zawsze pamiętamy w modlitwie o dużej życzliwości i pamięci o parafii, Rodzinie Państwa Niemców. Tak było za czasów Pana Janusza i tak jest obecnie. Bóg zapłać.

Na regałach przy wyjściu jest wydrukowany program renowacji misji, prosimy go zabrać ze sobą, zachęcamy do postu w intencji misji świętych jeden dzień o chlebie i wodzie. Ktoś, kto podejmie się tej wyjątkowej ofiary, proszony jest o postawienie krzyżyka na kartce znajdującej się w przedsionku.

Zachęcamy na nabycia Gościa Niedzielnego, w którym jest także płyta z przemówieniami papieskimi do naszej ojczyzny.