VI Niedziela Wielkanocy (26.05.2019r).

Przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocy. Dzisiaj jeszcze Msze święte o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i ostatnia o 16.00, a po niej nabożeństwo majowe.

W środę zapraszamy na Nowennę do MBNP a w piątek do Bożego Miłosierdzia.

Dzisiaj zapraszamy na pieszą pielgrzymkę do Porąbki Uszewskiej. Wyjście o godz.14.00 z parkingu przy kościele

W poniedziałek, wtorek, środę przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje- dawne dni krzyżowe przed uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego. Dlatego w tym tygodniu na nabożeństwie majowym polećmy Bogu przez wstawiennictwo naszej Matki Maryi te 3 dni prosząc o urodzaje, a także wypraszajmy dobrą pogodę, bo już wystarczy tych opadów, a już pojawiają się podmycia, urwiska, a jeżeli tak będzie dalej, to zasiewy zboża, ziemniaki wygniją. To kolejna szansa dala nas, abyśmy zaufali Bogu i wypraszali to dobro za pośrednictwem Maryi. W tym tygodniu koniec mają, więc tym bardziej zapraszamy, dzieci, młodzież rodziców i starszych na nabożeństwo majowe.

Dzisiaj przypada dzień Matki. Naszym drogim mamom składamy życzenia i modlimy się dla nich o zdrowie po najdłuższe lata.

Po ulewnych deszczach na cmentarzu, pojawiają się trudności z wykopywaniem grobów, dlatego proponujemy, wykonanie kilku piwniczek na nowym cmentarzu i one będą dla kolejnych pochówków w kolejności wolnych miejsc. Po prostu, za porządkiem. Natomiast na starym cmentarzu można wykorzystać dawne groby, na nowe pochówki, np. na dziadkach, pradziadkach a nawet rodzicach (np. którzy zostali pochowani 40 lat temu). Na bramie cmentarnej, poleciało drewno, dlatego czekamy na nowe wykonanie i rekonstrukcje drewna w najbliższym czasie. Tutaj dziękujemy Panu Witowi Zydroniowi i Piotrowi Krzywackiemu za duże zaangażowanie i opiekę nad cmentarzem.

W piątek - o godzinie 10.45- zostanie odprawiona Msza Święta dla uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Okocimiu z racji Święta Szkoły.

W piątek rozpoczyna się nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego.

Przed renowacją misji i odpustem parafialnym, będziemy jeszcze chcieli wymyć drogę procesyjną wokół kościoła, wywieść śmieci z cmentarza.

Ofiary z III Niedzieli wyniosły 5000. Wielkie słowa podziękowania i wdzięczności za ofiarność dla wszystkich, którzy pamiętają o III Niedzieli miesiąca. Po zakończeniu tego budynku parafialnego, po wakacjach, przymierzamy się do ogrzewania gazowego w kościele. Chcielibyśmy wykonać w tym roku.

Rada Sołecka, Parafia Okocim, Szkoła Podstawowa w Okocimiu, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Okocimskiej, Koło Gospodyń Wiejskich, Akcja Katolicka, OSP i Caritas zapraszają w dniu 01.06 (najbliższa sobota) na piknik z orkiestrą, połączony z Dniem Dziecka. Piknik rozpocznie się mszą św. o godz.15.00 odprawioną w intencji żyjących członków orkiestry, a także w intencji zmarłych czlonkółw. Następnie na terenie ogrodów plebanii nastąpi dalsza część pikniku (koncert orkiestry, gry i zabawy dla dzieci).Zapewniamy poczęstunek (grill i ciasto) oraz dobrą zabawę. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.