VIII Niedziela zwykła (03.03.2019r)

Przeżywamy IX niedzielę zwykłą, zarazem pierwszą niedzielę miesiąca. Dlatego po każdej Mszy świętej jest adoracja Najświętszego Sakramentu. Dzisiaj msze św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00, o godz. 13.00 - dalszy ciąg nabożeństwa czterdziestogodzinnego, na które szczególnie, dzieci ze Szkoły Podstawowej, młodzież, róże żywego różańca. Zapraszamy również wszystkich. O godz. 16.00 - Msza św. wieczorna.

W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Msze święte w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, i 17.00 - z ceremonią posypywania głów popiołem. W tym dniu obowiązuje abstynencja i post ścisły. Abstynencja obowiązuje od 14 roku życia do końca życia, natomiast post ścisły( w tym trzy posiłki, dwa lekkie i jeden do syta) od 18 roku życia do rozpoczęcia 60. W środę Popielcową nie ma dyspensy od postu. Składka w tym dniu przeznaczona jest na cele charytatywne. Pół na Caritas diecezji, pół parafialny

Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

W piątek zapraszamy już na Drogę krzyżową o godz. 17.00, a po niej na Mszę świętą.

Od 6 - 12 marca trwa tydzień modlitw o trzeźwość. Na bocznym ołtarzu jest księga trzeźwości, można w niej wpisać swoje postanowienia. Zachęcamy szczególnie młodzież przystępującą do Sakramentu Bierzmowania.

Następna niedziela to już I Niedziela Wielkiego Postu. O godz. 16.00 - zapraszamy wszystkich na nabożeństwo Gorzkich Żali. Za udział w Gorzkich Żalach możemy zyskać Odpust Zupełny pod zwykłymi warunkami. A więc darowanie kar doczesnych i czyśćcowych.

Droga krzyżowa dla dzieci w niedzielę o godz. 11.30 - a więc pół godziny przed Mszą św. o godz. 12.00. Zapraszamy w następną niedzielę - wszystkie dzieci i ich rodziców na 11.30 w niedzielę na Drogę krzyżową. Tę drogę krzyżową poprowadzi młodsza schola. Te drogi krzyżowe w miarę starannie - będą przygotowane przez dzieci i młodzież w tym Wielkim Poście.

Przez cały czas zimowy, było włączone ogrzewanie kościoła. Zapobiegało to również wilgoci w naszym kościele. Ofiary na tace z następnej niedzieli będą na ogrzewanie. Będziemy bardzo wdzięczni za ofiarność na ten cel. Z góry składamy Bóg zapłać.

W piątek zapraszamy na adorację uwielbienia o godzinie 19.00, a około 20.15- na Mszę Świętą.

W piątek próba scholii młodszej o godz. 18.00 i starszej o godz. 19.00.

W sobotę zbiórka ministrantów i lektorów o godzinie 9.00, a po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy młodzież.

Składamy serdeczne podziękowanie Panu Wacławowi Kłosowi za ofiarę na nowy budynek- 2000 zł. Bóg zapłać.

Kino „Planeta” zaprasza na film „Największy dar” w dniach od 8- 28 marca 2019r.

Naszemu Księdzu Rodakowi Robertowi Dytko zostało przekazane 30 intencji mszalnych za zmarłego śp. Łukasza Mądrego, które zacznie odprawiać od poniedziałku- jako Msze święte gregoriańskie.

W piątek odbył się pogrzeb zmarłej śp. Heleny Kotra. Natomiast we wtorek odbędzie się pogrzeb zmarłego śp. Józefa Bernacika o godz.14.00. Te nieśmiertelne dusze polećmy Bożemu Miłosierdziu. /Dobry Jezu a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie/