XII Niedziela zwykła (24-30.06.2019r.

XII Niedziela zwykła (23.06.2019r) Przeżywamy XII niedzielę zwykłą. Dzisiaj jeszcze Msze Święte o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i wieczorem o godzinie 16.00. Dzisiaj procesje eucharystyczne dzisiaj po Mszy Św. o godzinie 10.30 i wieczorem. O 16.00-Msza Św. bez kazania a po niej procesja eucharystyczna i litanie do NSPJ.
Na tygodniu zapraszamy w środę na Nowennę do MBNP, a w piątek do Bożego Miłosierdzia. Dziękujemy poszczególnym mieszkańcom ulic za przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało. Bóg zapłać. Składamy podziękowanie pewnemu Panu z Klęczan za ofiarę na kościół, na prace budowlane. Dziękujemy za ofiary z ubiegłej niedzieli na prace inwestycyjne. Wyniosły one 5000 zł. Serdeczne Bóg zapłać. W czasie odpustu parafialnego został poświęcony nowy budynek parafialny i odnowione organy piszczałkowe. Było dużo tych ogłoszeń. Ale, po wakacjach, po całkowitym zakończeniu tego budynku, będziemy chcieli podziękować tym także, którzy przyczynili się do upiększenia tego budynku wewnątrz (nagłośnienie, rzutnik, sprzęt AGD, meble, krzesła, stoły, klimatyzacja) do jego wyposażenia, i także sponsorom, oraz wszystkim. Podobnie z organami, szczególnie wykonawcy za pół roku intensywnej pracy na chórze w niskiej temperaturze od Bożego Narodzenia do maja i także wykonawcę poprosimy aby zagrał koncert na tych odnowionych organach piszczałkowych. Próba tej muzyki organowej była zaraz po poświęceniu przez ks. infułata Adama. To wszystko będzie zamieszczone w kronice parafialnej, dla potomnych. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Zapraszamy wszystkie dzieci z rodzicami. Najpierw Msza a następnie błogosławieństwo wianków i dzieci oraz symboliczne obrazki i słodycze. Bardzo licznie dzieciaki uczestniczą w procesji w Oktawie Bożego Ciała, tym bardziej zapraszamy je na zakończenie oktawy na błogosławieństwo i sypanie kwiatków. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz dzień modlitw o świętość Życia kapłańskiego. Nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych, a więc można jeść mięso. W sobotę przypada Uroczystość Świętego Piotra i Pawła. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy Świętej. Msze Święte o godzinie 7.00, 9.00 i wieczorem o godz.18.00. Jest to dzień modlitwy za papieża Franciszka, składka przeznaczona jest na świętopietrze. W związku z pojawieniem się nowego wariantu drogi przebiegającej przez Okocim, sołtys wsi serdecznie zaprasza mieszkańców naszej miejscowości, których to dotyczy, ale również tych, którym nie jest obojętny los naszego środowiska lokalnego do nowego budynku parafialnego w celu złożenia podpisów sprzeciwu budowie tej trasy, po każdej dzisiejszej Mszy Świętej. Ponadto spotkanie z mieszkańcami w tej sprawie odbędzie się w poniedziałek 24 czerwca po mszy Świętej wieczornej w tym samym budynku parafialnym Dzisiaj we wszystkich kościołach i kaplicach diecezji tarnowskiej po Mszach Świętych zostaje odśpiewana suplikacja "Święty Boże, Święty Mocny…". Będzie to ekspiacja za świętokradztwa i profanacje oraz przejawy agresji wobec osób duchownych w ostatnim czasie. Dziękujemy naszemu wspaniałemu ks. rodakowi, księdzu doktorowi Robertowi za głoszone Słowo Boże i wszelką pomoc w parafii. Bóg zapłać.

Kominiarze!!!