XX Niedziela zwykła (18.08.2019r)

XX Niedziela zwykła (18.08.2019r).

Przeżywamy XX niedzielę zwykłą. Dzisiaj jeszcze Msze Święte o godz.9.00, 10.30, o godz. 14.00- ślub: Andżeliki Sadłoń i Przemysława Piecha. O godzinie 16.00-ostatnia Msza Święta wieczorna. Po Mszy świętej o godz. 7.00-zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek i nabożeństwo stanowe. W środę zapraszamy na Nowennę do MBNP a w piątek do Bożego Miłosierdzia. Pamiętajmy o intencjach składanych do Matki Bożej, a potem je jeszcze raz ofiarować Panu Jezusowi w czasie Mszy Świętej. Jeżeli chodzi o katechizmy do nauki religii, dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej, to prosimy zaopatrzyć się w Wydawnictwo Lublin „Gaudium” Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary z dzisiejszej, trzeciej niedzieli miesiąca. To już będzie ostatnia rata z tego budynku parafialnego, już nie będzie żadnych zobowiązań, czy długów. To jest wszystko nowe i nowoczesne. Jeżeli chodzi o łazienki. Proboszczowie uciekają z łazienkami z kościołów i umieszczają obok kościoła, tak robią w miastach. Na cmentarzu Pan Wit Zydroń przygotowuje ogrodzenie cmentarne do malowania. Jeżeli będzie słoneczna pogoda, to ta praca będzie wykonywana w ciągu przyszłego tygodnia. Prosimy przy własnych grobach powyrywać te mlecze, chwasty i samosiejki. Trudno wchodzić komuś na prywatny grób i robić tam porządek. Te główne aleje to wykaszamy wykaszarką. Złożyliśmy już podanie do Delegatury w Tarnowie do konserwatora, odnośnie decyzji na zmianę ogrzewania w kościele. Ma być rozpatrzona na początku września. Jeżeli będzie decyzja, to się zabieramy do roboty. W dniu 8 września tj. niedziela Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Okocimiu organizuje pielgrzymkę do Świętego Krzyża połączoną ze zwiedzaniem Sandomierza. Koszt wyjazdu około 80 zł. W cenę wliczony jest przejazd, obiad, ubezpieczenie i przewodnik po Sandomierzu. Chętnych prosimy o zapisy u Pani Bogusławy Smuk lub Marty Zydroń. Prosimy o podanie nr pesel (który potrzebny jest do ubezpieczenia).