XXIV Niedziela zwykła (15.09.2019r)

XXIV Niedziela zwykła(15.09.2019r.)

Przeżywamy XXIV Niedzielę zwykłą a zarazem III Niedzielę miesiąca. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 7.00-zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek i ich nabożeństwo stanowe. Msze święte dzisiaj jeszcze o godz. 9.00, 10.30, 12.00, o 16.00- Msza św. wieczorna.

Dzisiejsza Niedziela - to Dniem Środków Społecznego Przekazu. Modlimy się o dobre wykorzystanie prasy, telewizji, radia, internetu i nowych mediów, które przenikają nasze życie społeczne, są nieodzowne w pracy, komunikacji między-ludzkiej, pomagają ludziom w życiu, ułatwiają kontakt. Korzystając z mediów - wybierajmy to, co służy naszemu dobru duchowemu, rozwojowi, poszerza nasze horyzonty. Odrzucajmy to w mediach, co jest przeciwne Bogu i Ewangelii, co wyzwala przemoc.

Na tygodniu zapraszamy w środę na Nowennę do MBNP- pamiętajmy o intencjach, a w piątek odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Na tygodniu przypadają wspomnienia: -poniedziałek-Św. Korneliusza -środę-Św. Stanisław Kostki -piątek-męczenników koreańskich -sobotę- Św. Mateusza Ewangelisty

W czwartek Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej. Członków Akcji serdecznie zapraszamy

Za dwa tygodnie ostatnia niedziela września w naszej diecezji przeżywana jest jako Diecezjalny Dzień Modlitw o Trzeźwość. U nas była piękna tradycja, że nasza młodzież w ramach duchowego przygotowania do Sakramentu Bierzmowania zawsze wyjeżdżała na pielgrzymkę do Szczepanowa. Znamy klasę VII i VII- to jest dobra młodzież, tym bardziej ją zachęcamy. Koszty autokaru pokryją księża. Autokar będzie podstawiony o godz. 10.00 na parkingu koło szkoły. Rodziców prosimy, aby o tym przypomnieli swoim dzieciom, już młodzieży. Uroczysta Msza święta z Arcybiskupem Henrykiem Nowackim o godz. 11.00.

Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary z dzisiejszej niedzieli na prace inwestycyjne. Bóg zapłać. Czekamy na decyzje zmiany ogrzewania, ale jeżeli nie będzie pozytywnej decyzji, to jest wiele do zrobienia, np. obsadzenie krzewami pobocza ogrodzenia kościoła od strony drogi, wycięcie przynajmniej kilku drzew tych głównych a nie tui na cmentarzu, częściowy przynajmniej remont i odwodnienie kaplicy na cmentarzu i sprawy bieżące.

W następna niedzielę tj. 22 września o godzinie 15.00 w Gosprzydowej będzie miało miejsce spotkanie popielgrzymkowe grupy 8 Św. Stanisława. Rozpocznie się ono Mszą świętą. Z naszej parafii uczestniczyło w pielgrzymce kilka osób, dlatego informujemy i zapraszamy na to spotkanie.

W piątek próba scholii młodszej o godz.18.00 i starszej o godzinie 19.00 Spotkanie ministrantów w sobotę o godzinie 9.00, a młodzieży w sobotę po Mszy Świętej wieczornej.

Księdzu Robertowi zostały przekazane następujące intencje mszalne: Za śp. Janinę Kościółek- 17, za śp. Mieczysławę Pieprzyk 56 i za śp. Zofię Pajor -38. Natomiast ks. Prałatowi Stanisławowi: za śp Dorotę Skórnóg i Janinę Godzik -30