XXVI Niedziela zwykła (29.09.2019r)

XXVI Niedziela zwykła (29.09.2019r.)

Przeżywamy XXVI niedzielę zwykłą, a jednocześnie dzień modlitw o trzeźwość w naszej diecezji. W naszej świątyni msze święte o godz. 9.00, 10.30, 12.00, o godz. 16.00-Msza święta wieczorna.

Dzisiaj w Szczepanowie o godz. 11.00- uroczysta suma w intencji trzeźwości całej diecezji o godz. 11.00. Z naszej parafii wyjeżdżamy z młodzieżą klasy VII i VIII. Autokar będzie podstawiony o godzinie 10.00

Dziękujemy tym osobom, które poprowadziły wczoraj adorację w Szczepanowie od godziny 22.30 do 24.00. Bóg zapłać.

We wtorek rozpoczynamy miesiąc październik, poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Powierzmy się naszej najlepszej Matce przez tę piękną modlitwę różańcową wypraszając łaski potrzebne naszym rodzinom, dzieciom, młodzieży i nam osobiście. W tym tygodniu zapraszamy oczywiście wszystkich, a w następnym tygodniu poprosimy już poszczególne grupy do prowadzenia modlitwy różańcowej. O godzinie 17.00 - Msza Święta a po niej różaniec.

W środę zapraszamy na Nowennę do MBNP- pamiętajmy o intencjach do Matki Bożej

W środę po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Rady duszpasterskiej i Akcji Synodalnej w nowym budynku parafialnym. Wszystkich członków serdecznie zapraszamy. Zbliża się już powoli wizytacja biskupia, peregrynacja relikwii Świętego Jana Pawła II, oraz informacje i prace bieżące.

W tym tygodniu w liturgii przypadają wspomnienia: -poniedziałek- ŚW. Hieronima -wtorek- Św. Teresy

• w środę- wspomnienie św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. -w piątek- Św. Franciszka

W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Msze święte o godz. 6.30 i 17.00.

Do chorych udamy się w piątek od godz. 8.00. Spowiedź od godziny 16.00.

W pierwszy piątek zapraszamy młodzież klasy VII i VIII do spowiedzi i komunii Świętej i po Mszy Świętej na spotkanie w ramach duchowego przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Delikatnie też w ramach odpowiedzialności za młodzież - przypominamy o tym rodzicom. Przecież w ramach katechezy szkolnej i tych spotkań duszpasterskich w parafii można powoli formować młodych i zacząć przygotowywać do dorosłego życia. Podstawą tu jest rodzina.

W sobotę zapraszamy ministrantów o godzinie 9.00. Natomiast młodzież po Mszy Świętej wieczornej.

W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności ks. prof. Alojzy Drożdż. W naszej parafii odprawiał kilka uroczystości odpustowych Był przyjacielem wielu kapłanów, naukowiec i ceniony rekolekcjonista. Dla kapłanów średniego pokolenia był profesorem, rektorem WSD, profesorem KUL i Uniwersytetu Śląskiego. Dla diecezji tarnowskiej wielki smutek i żal. Powierzmy jego osobę nieskończonemu Bożemu Miłosierdziu /Dobry Jezu a nasz Panie/