XXVII Niedziela zwykła(6.10.2019r.)

Przeżywamy XXVII Niedziele zwykła a zarazem pierwszą niedzielę października. Msze święte o godz.9.00, 10.30, 12.00, o 16.00-różaniec a o godz. 16.30-ostatnia Msza Święta. Na tygodniu przypadają wspomnienia: -we wtorek- MB Różańcowej W środę zapraszamy na Nowennę do MBNP-pamiętajmy o intencjach a w piątek odmawiamy koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy do uczestnictwa w modlitwie różańcowej. W tym tygodniu zapraszamy do prowadzenia tej pięknej modlitwy różańcowej Panie z Caritasu naszej parafii. Dzisiaj w związku z listem Episkopatu nie ma niedzieli adoracyjnej, będzie w następną niedzielę. Są do nabycia kalendarz rolnicze w cenie 20 złotych- bardzo ciekawe (np. cud cudów który rozwiewa wszelkie wątpliwości o Eucharystii, np. potas dla serca, np. rasy pszczół użytkowane w Polsce, np. Halina Frąckowiak, idę dalej ) oraz ścienne z papieżem Franciszkiem -4 złotych. Zachęcamy do ich nabycia Składamy serdeczne podziękowanie Pani Barbarze Stachowicz za opiekę nad młodzieżą w ubiegłą niedzielę w czasie pielgrzymki do Szczepanowa. Bóg zapłać. W piątek zapraszamy na „Adoracje Uwielbienia” o godzinie 19.00, a po niej około 20.15 na Mszę Świętą. Spotkanie ministrantów w sobotę rano o 9.00, a młodzieży po Mszy Świętej wieczornej Już 10 października 2019 r. w Brzesku odbędzie się podwójna akcja prozdrowotna.

Pierwsza akcja to DZIEŃ DAWCY SZPIKU. Na Placu Kazimierza Wielkiego w Brzesku będzie można się zarejestrować jako potencjalny dawca szpiku. Akcja prowadzona będzie we współpracy z Fundacją DKMS. Chorzy na nowotwory krwi czekają na naszą pomoc! Dlatego przyjdź 10 października i zarejestruj się w bazie potencjalnych dawców i uratuj komuś życie! POMOŻESZ, BO MOŻESZ! Czekamy na Was od 9.00 do 16.00. Aby się zarejestrować trzeba być w przedziale wieku 18 – 55 lat. Podczas rejestracji będzie można porozmawiać z osobami, które już oddały szpik lub krwiotwórcze komórki macierzyste chorym. Taka rozmowa z dawcą być może ułatwi Tobie podjęcie tej ważnej decyzji i zarejestrujesz się w bazie potencjalnych dawców.

Druga akcja to PROFILAKTYCZNE BADANIA USG DZIECI pod hasłem „NIE nowotworom u dzieci”.

Na zaproszenie Gminy Brzesko oraz Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przyjedzie do nas Ambulans z Fundacji Ronalda McDonalda. Współpracujący z fundacją lekarze z kliniki TOP MEDICAL przeprowadzą kompleksowe badania USG dzieci w wieku od 9 miesiąca życia do 6 lat włącznie. Badania są bezpieczne, bezbolesne, bezpłatne. Badania przeprowadzane będą 10 października 2019 r. na Placu Kazimierza Wielkiego w Brzesku od 9.00 do 17.00. Zakres wykonywanych badań: u dziewczynki tarczyca, węzły chłonne i narządy wewnętrzne jamy brzusznej, u chłopca zakres jak wyżej. Organizatorzy informują, że lista na badania została zapełniona w trzy godziny w pierwszym dniu rejestracji. Pokazuje to ogromne zapotrzebowanie na tego typu badania i ogromną świadomość rodziców.