XXVIII Niedziela zwykła (10.10.2019r)

XXVIII Niedziela zwykła(13.10.2019r.)

Przeżywamy XXVIII niedziele zwykłą-adoracyjną. Dzisiaj jeszcze Msze święte o godz. 9.00, 10.30, 12.00, o godz. 16.00- już ostatni różaniec fatimski ostatni w tym roku, dlatego zapraszamy wszystkich do tej pięknej modlitwy różańcowej, a o godz. 16.30- wieczorna Msza święta.

Dzisiaj obchodzimy Dzień Papieski. Przy kościele nasza młodzież zbiera ofiary na tzw. „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Na tygodniu przypadają wspomnienia:

• wtorek - wspomnienie Św. Teresy od Jezusa
  • środę - Św. Jadwigi Śląskiej -piątek-Św. Łukasza Ewangelisty

Jutro – 14 października - dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach, pamiętajmy o naszych nauczycielach, o tych, którzy troszczą się o wychowanie dzieci i młodzieży, również pomodlimy się za tych, którzy odeszli do wieczności, wypraszając dla nich wieczny pokój

Dziękujemy Paniom z naszego Parafialnego Oddziału Caritas za prowadzenie modlitwy różańcowej. Od poniedziałku do środy prosimy członków Akcji Katolickiej, a od czwartku do soboty Róże Żywego Różańca. W zakrystii jest lista, prosimy się wpisać. Na jeden dzień, może być kilka róż, tylko trochę dobrej woli.

Przyszła niedziela to III – niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.00 - zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek i nabożeństwo stanowe. Składka z III niedzieli miesiąca przeznaczona jest na prace inwestycyjne. Za te ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Za dwa tygodnie niedziela jest niedzielą misyjną. Składka na misje będzie przeznaczona z czwartej niedzieli.

Jest taki piękny zwyczaj, że składacie kartki z wypominkami za waszych bliskich zmarłych, na listopadowe i całoroczne. Na regale w drzwiach kościoła, są karki z wypominkami, wystarczy je zabrać i w domu wypisać imiona zmarłych. W listopadzie cały pierwszy tydzień będziemy polecać tych zmarłych, a roczne przed Mszą o godzinie 9.00.

Dziękujemy pewnemu Panu z Klęczan za ofiarę na cele budowlane i remontowe.

Obecnie z prac w parafii w ostatnich 3 miesiącach - to odnowienie ogrodzenia na cmentarzu, odnowienie figur świętych od strony szkoły, odnowienie głównych i bocznych drzwi naszej świątyni, mebli w zakrystii, krzyży misyjnych. Jest złożona dokumentacja na zmianę ogrzewania w kościele (podobne dokumenty składaliśmy na odnowienie ołtarzy- mapy, wyciągi z rejestrów, księgi wieczyste, nominacje) i cierpliwie czekamy na decyzje konserwatora. Jeszcze przed uroczystością Wszystkich Świętych chcemy wyciąć 3 drzewa i oczywiście wywieźć śmieci.

W następną niedzielę na 12.00 zapraszamy wszystkie dzieci ma Mszę Św. dla dzieci.

Powoli porządkujmy cmentarz, wrzucajmy plastiki do kontenera, a szkło, wiązanki, wieńce, śmieci do śmietnika. Sołtys wsi Okocim informuje że w związku z interwencja Rady Sołeckiej został uruchomiony od dnia 14.10 na czas próbny, dodatkowy kurs autobusu linii nr 9 o godzinie 19:15 z Brzeska. Warunkiem utrzymania tego kursu jest wysoka frekwencja podróżnych. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Dorota Pietruszka, której pogrzeb odbył się w sobotę o 14.30.