XXXIII Niedziela zwykła (19.11.2019r)

XXXIII Niedziela zwykła(19.11.2019r).

Przeżywamy XXXIII niedzielę zwykłą. Po Mszy Świętej o godz. 7.00-zmianma tajemnic różańcowych dla ojców i matek. Dzisiaj jeszcze Msze święte o godz. 9.00, 10.30, na godzinę 12.00- zapraszamy dzieci na Mszę Świętą i kazanie dla nich, i ostatnia wieczorem o 16.00. Dzisiejsza niedziela przeżywana jest w całym kościele ja jako Światowy Dzień Ubogich, Papież ogłosił go na zakończenie Roku Miłosierdzia w 2016. Papież zwraca uwagę, że w spotkaniu z drugim człowiekiem, ważne jest dostrzeżenie jego godności, aby człowiek ten poczuł ciepło miłości, które my sami odczuwamy, patrząc na życie przez wyobraźnię miłosierdzia. Na tygodniu przypadają wspomnienia: -poniedziałek- Bł. Karoliny Kózkówny -piątek- Św. Cecylii- patronki muzyki kościelnej W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek do Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy gorąco do uczestnictwa w tych nabożeństwach w środę i piątek, również pamiętajmy o intencjach do Matki Bożej. Polecajmy Jej to, co kryją nasze serca, a Ona niech wstawia się za nami u swego Syna i wyprasza nam to, co nawet nie potrafimy wyrazić słowami. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary z dzisiejszej III niedzieli miesiąca Wielki Bóg zapłać. W piątek próby scholii o 18.00 i 19.00 Następna niedziela – to ostatnia w roku liturgicznym -czyli Niedziela Chrystusa Króla. Ta niedziela jest także Świętem Akcji Katolickiej i Niedzielą synodalną. Składamy podziękowanie Księdzu Doktorowi Robertowi za pomoc w parafii. Bóg zapłać Ksiądz Waldemar wróci w przyszłym tygodniu ze szpitala ze Staszowa, po zabiegu, natomiast ks. Prałat Stanisław w ostatnim czasie, trochę gorzej się, ale nie jest źle. Prośmy o szybki powrót do zdrowia dla księdza Waldemara, oraz lepsze samopoczucie dla ks. Prałata Stanisława. Pod twą obronę…..