XXXIV Niedziela zwykła(Chrystusa Króla. 24.11.2019r)

XXXIV Niedziela zwykła (Uroczystość Chrystusa Króla(24.11.2019r.)

Przeżywamy ostatnią niedzielę w roku liturgicznym. Jest to zarazem uroczystość Chrystusa Króla- Króla Wszechświata.

Po Mszy świętej o 10.30-wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówienie Litanii do NSPJ i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Za publiczne odmówienie tego aktu w Uroczystość Chrystusa Króla, Kościół udziela odpustu cząstkowego pod zwykłymi warunkami.

Dzisiaj również nasi przedstawiciele z parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej biorą udział we Mszy Świętej w katedrze, a Niedziela Chrystusa Króla jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Niedzielą synodalną

Na tygodniu przypadają wspomnienia: W sobotę Święto Św. Andrzeja

W środę zapraszamy na Nowennę do MBNP, a w piątek odmawiamy koronkę do Bożego Miłosierdzia, a w sobotę litanie do Matki Bożej Królowej Polski

Kończy się rok liturgiczny Niedzielą Chrystusa Króla, a rozpoczyna się I Niedziela Adwentu. W następną niedzielę- Msza święta roratnia będzie o godz. 7.00- poprzedzona Godzinkami o Niepokalanym Poczęciu NMP.

Od następnej niedzieli- tj. I Niedzieli Adwentu Panie z naszego parafialnego Oddziału Caritas będą rozprowadzać świece jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Ofiara wynosi 5 złotych.. Jak co roku, 4 złotych parafia odprowadza do Diecezjalnej Caritas, a 1 na parafialny Oddział. Duże świece po 15 złotych, 13 na caritas diecezji, a 2 na parafialny

Dzisiaj składamy serdeczne podziękowanie za ofiary z dzisiejszej niedzieli, tj. III miesiąca na prace inwestycyjne. Wyniosły one 5000 zł. Bóg zapłać.

W piątek próba scholii młodszej o 18.00 i starszej o 19.00

Spotkanie Grupy młodzieżowej wyjątkowo w piątek po Mszy Świętej o godzinie 17.00. Młodzież serdecznie zapraszamy

W sobotę spotkanie ministrantów o godzinie 9.00

Czekamy tylko na decyzje Pani konserwator, aby zmienić ogrzewanie. Pompa ciepła już stoi w garażu.

Zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego”, jest w cenie 6 złotych także kalendarz ścienny.

Powoli, powoli staramy się porządkować cmentarz parafialny. Stopniowo robimy porządek z drzewami, które także robią dużo śmieci na cmentarzu, ale nie od razu, na wszystkie drzewa jest pozwolenie na wycięcie. Żadna firma recyklingowa nie przyjmuje szkła i pastików, bo niestety nie są wypalone do końca i nie nadają się już do przerobu. Już w ostatnim półroczu wywieźliśmy śmiecie 3 razy. W sumie koszt wywozu to 12.000 złotych. Te kontenery znikną w najbliższym czasie, dlatego, że było wymieszane szkło z plastikiem, były nawet stare opony, wieńce zamiast do śmietnika to znalazły się w kontenerze. Dlatego prosimy!!! zabierać szkło i plastik do domu, tak robią we wszystkich parafiach, śmieci tylko składać do śmietnika. W nowym roku zainstalujemy monitorig na cmentarzu i wtedy będzie wiadomo, kto przywozi stare opony, elementy budowlane, starą garderobę.